Atpakaļ

“Ventspils” savā laukumā stājas pretī latviešu pārstāvētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo”

Šodien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) tiks aizvadīti divi mači, vienā no kuriem “Ventspils” basketbolisti uzņems Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kamēr otrā spēlē “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” viesos stāsies pretī Nikolaja Mazura vadītajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”.

Ventspils un Tallinas komandu duelis Ventspils olimpiskajā centrā sāksies plkst.19 un tiešraidē to pārraidīs televīzijas kanāls TV4 un interneta platforma “Sportacentrs.com”.

“Ventspils” ar deviņām uzvarām un sešām neveiksmēm turnīra tabulā atrodas sestajā vietā, kamēr Tallinas vienība ar bilanci 9-3 noslēdz labāko trijnieku, atpaliekot tikai no “VEF Rīga” un “Prometey”.

Ventspilnieki pēdējā aizvadītajā mačā ar rezultātu 82:74 pārspēja Raplas “Avis Utilitas”, veiksmīgi pārtraucot četru neveiksmju sēriju. Tikmēr Tallinas komanda pēdējās astoņās aizvadītajās spēlēs piedzīvojusi tikai vienu neveiksmi, ar rezultātu 67:91 atzīstot “VEF Rīga” pārākumu.

Abām vienībām tā būs pirmā tikšanās reize šosezon.

Valmieriešu mačs, kas notiks ne tikai LIBL turnīra ietvaros, bet arī kā Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle, Tartu sāksies plkst.18, tiešraidē to pārraidot portālam “Delfi.ee”.

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” ar trīs panākumiem 15 spēlēs ierindojas 14.pozīcijā, bet “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” ar 11 uzvarām un četriem zaudējumiem atrodas ceturtajā vietā.

Valmieras komanda pēdējo panākumu izcīnīja decembra sākumā, kad ar 91:77 uzvarēja Tallinas “Kalev”/”Audentes”, un kopš tā laika ir piedzīvojusi četras neveiksmes. Savukārt Mazura vadītā vienībai pēc neveiksmes iepriekšējā mačā, zaudējot “VEF Rīga” ar 70:77, pārtrūka septiņu panākumu sērija.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon pie panākuma tika Igaunijas vienība, pārspējot valmieriešus ar rezultātu 95:88.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.