5 padomi, kas palīdzēs veiksmīgāk pārdot mājokli
Ja esat nolēmis pārdot mājokli, jāapbruņojas ar pacietību, jo tas var nenotikt dažu dienu vai nedēļu laikā. Lai īpašuma pārdošanu paātrinātu, ir svarīgi pēc iespējas labāk pasniegt potenciālajiem pircējiem, lai mājokļa fotogrāfijas būtu pievilcīgas un raisītu interesi dzīvokli vai māju aplūkot klātienē. 84% mājokļu pircēju pat neizskatītu sludinājumu, kuram nav pievienoti fotoattēli, 87% atzīst, ka pievienotie attēli ir palīdzējuši izdarīt izvēli, savukārt īpašumi ar profesionāli uzņemtām fotogrāfijām tiek notirgoti par 32% ātrāk*.
“Potenciālajam pircējam pirmais priekšstats par mājokli radīsies tieši no pārdošanas sludinājumā ievietotajām bildēm, tādēļ ir vērts to uzņemšanā investēt laiku un resursus. Jo bildes būs kvalitatīvākas un dzīvesvieta mājīgāka, jo vairāk interesentu to vēlēsies apskatīt un būs lielāka iespēja to ātrāk pārdot,” rekomendē Luminor mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.
Mājokļa pārdošanas procesā vērts izvērtēt profesionāla nekustamo īpašumu fotogrāfa piesaistīšanu, kas var nodrošināt daudz lielāku klientu interesi kā arī ātrāku īpašuma pārdošanas procesu.
Bankas eksperts dalās ar padomiem, kā uzņemt labākas mājokļa pārdošanas fotogrāfijas, ja ar šo uzdevumu esat tomēr izlēmis paveikt pats.
1. Sakārto mājokli
Lai mājoklis atstātu labu priekšstatu, tam jābūt tīram un kārtīgam, tāpēc pirms tā iemūžināšanas tas jāsakārto. Svarīgi, lai kadrā būtu iespējami maz personisko mantu un lieku priekšmetu – sīkas detaļas novērš uzmanību un var radīt neorganizētības sajūtu, īpaši tas attiecas uz virtuvi un sanitārajām telpām. Tāpat mājoklim nevajadzētu būt pieblīvētam ar mēbelēm, lai tas neizskatītos šaurs un neērts. Ja vēlaties pārdot māju, tad, uzņemot fotogrāfijas, pagalmam jābūt sakoptam un bez saimniecības vai sadzīves priekšmetiem.
2. Radi mājīgumu
Ja mājoklī vēl ir mēbeles vai tas tiek pārdots ar mēbelēm, padomā par priekšmetu iekļaušanu, kas rada mājīguma sajūtu – spilvens uz dīvāna, interesanta stāvlampa, kafijas automāts, telpaugs, kāds dizaina priekšmets, glezna vai fotorāmītis. Šiem priekšmetiem noteikti nevajag būt daudz, bet tādiem, kas rada vēlmi īpašumā uzturēties un tur palikt. Ja mājokli tirgosiet bez mēbelēm, iespējams, ir vērts uzņemt fotogrāfijas pirms visu mēbeļu izvešanas.
3. Gaismai ir nozīme
Fotografēšanai izvēlaties diennakts gaišo laiku, lai nav jālieto zibspuldze vai jāieslēdz mākslīgais apgaismojums. Ja bildes tiek uzņemtas gada tumšākajā laikā un ar dabisko apgaismojumu nepietiek, svarīgi ieslēgt iespējami daudz apgaismojuma, lai mājvieta izskatītos gaiša un mājīga. Savukārt, ja dzīvesvietā ir lieli logi un tā ir ļoti gaiša, jāizvēlas pareizs rakurss, lai fotogrāfijā neveidotos pārgaismoti laukumi. Šajā gadījumā labāk izvēlēties brīdi, kad saule logos neiespīd.
4. Izvēlies pareizo rakursu
Īpaši svarīgi tas ir mazu mājokļu īpašniekiem, lai kadrā spētu iekļaut mājokļa aprises. Visbiežāk labākā vieta fotogrāfijas uzņemšanai ir telpas stūris vai durvju aile. Ja vēlaties īpaši izcelt kādu objektu, piemēram, kāpnes vai kamīnu, tam vajadzētu atrasties kadra centrālajā daļā. Mēģiniet kadrā iekļaut divas vai pat trīs sienas un fotogrāfijas uzņemt no krūšu augstuma, tā rados iespējami dabīgākas bildes.
5. Iedvesmojies no citiem
Ja pašam līdz šim nav bijusi pieredze ar telpu fotografēšanu, iedvesmu var smelties no dažādiem interjera žurnāliem vai citiem sludinājumiem. Aplūkojiet bildes, kas rada mājīguma sajūtu un, iespējams, kādu ideju varēsiet aizgūt!
* Amerikā nekustamo īpašumu jomā veiktā aptauja