Atpakaļ

9 rudenīgas piknika vietas Kurzemē

Straujiem soļiem klāt ir zeltainais rudens, kad ārā vēl mazliet silda saulīte un apkārtējie koki iekrāsojas arvien krāsaināki. Šis ir labs brīdis, lai uzvilktu siltāku drēbju kārtu un dotos ārā pie dabas – apskatīt kādu interesantu tūrisma vietu, izstaigāties un galu galā – ieturētu omulīgu pikniku tam paredzētajās vietās. Protams, Kurzemē!

Kafijas pauze ar skatu – Ēvažu stāvkrastā

Dabas taka šosejas Rīga-Kolka malā pie Slīteres parka robežas ar norādi “Ēvažu stāvkrasts” iepazīstina ar vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem – Ēvažu stāvkrastu, kas ir 8-15m augsts. Maršruts pa taku turp un atpakaļ (ar pludmales apskati) aizņems 1,2km. Takas tālākajā punktā ir labiekārtota skatu platforma un kāpnes uz liedagu, bet no kraujas augšmalas paveras lieliska jūras panorāma.Tur atrodas arī soliņš, lai piesēstu un iemalkotu kafiju termosā un izbaudītu iespaidīgo skatu. Savukārt, pa kāpnēm iespējams nokāpt līdz pludmalei, kas vētras laikā pazūd viļņos.

Lāčkroga ezers pie Rendas – iespaidīgi foto garantēti!

Braucot no Sabiles, īsi pirms Rendas tikai 200 metrus no lielā autoceļa, atrodas dzidrs, zaļganzilas nokrāsas Lāčkroga ezers, kas ir ieguvis lielu popularitāti Instagram un citās vietnēs – lai uzņemtu skaistas bildes, nepieciešams, lai uzspīd saulīte, tālāk jau tikai meistarības jautājums. Patiesībā tas  gan nav ezers, bet  pavisam neliels pamests karjers ar savdabīgu ūdens nokrāsu. Protams, dīķis nav tik skanīgs vārds, tādēļ nelielā laika posmā tas nonācis pie ezera nosaukuma. Tur vari ieturēt arī pikniku.

Remtes muižas parks – vēsturiskā gaisotnē

Parks (26 ha) sākts veidot 19. gadsimta sākumā. To veido bijušais muižas centrs ar alejām, ainaviskiem koku stādījumiem un savu dīķu un kanālu sistēmu. Ejot parka takas, redzēsiet arī vairākus interesantus mazās arhitektūras elementus – Lācēnu māju, Čūsku vāzes pamatni, Moku kambari, Medību torni, kas vēsta par muižas vēsturi. Takas sākumā aug iespaidīgs “Mīlestības ozols”, kas atzīts par dižozolu un kura apkārtmērs ir 5,3 m. Parka upītē atrodas mākslīgi izveidota tā sauktā “Mīlestības saliņa”, uz kuru ierīkotas koka laipas. Parkā nesen izveidota arī Remtes Sajūtu taka, kurā var trenēt un pārbaudīt dažādas maņas, staigājot pa dažāda veida segumiem un konstrukcijām. Lieliska vieta piknikotājiem, kas grib pie reizes izbaudīt vēsturisko elpu.

Bijušās armijas bāzes vieta Pāvilostā – neordināram galamērķim

Ja vēlaties ko netipiskāku un nav vēlmes tik daudz staigāt, bet gan iekurt ugunskuru, izbraucot cauri Pāvilostai un šķērsojot Sakas upi, var nonākt pie LVM iekārtotās atpūtas vietas, kas atrodas bijušās armijas bāzes teritorijā. Vasarā vieta ir ļaužu piepildīta un visai trokšņaina, bet ja apmeklējumam izvēlēsies vēsāku laiku, tad ir cerība atrast vietiņu pie galda un ugunskura. Dullākiem piedzīvojumu meklētājiem – iespēja arī pārnakšņot teltī, sildoties sezonai piemērotā guļammaisā.

Iespēja uzcept desiņas ugunskurā – pie Irbes upes ietekas jūrā

Pie Irbes ietekas jūrā atrodas vairākas atpūtas un telšu vietas, jo šeit ir unikāls skats – te vienlaikus redzama gan upe, gan jūra, kas abas satiekas. Atpūtas vietas izvietotas nomaļus viena no otras, un katrā vietā ir galds ar soliem, tāpat arī ugunskura vieta. Ik pa posmam  pieejamas arī āra tualetes. Šī vieta tūristus vairāk piesaista vasarā, jo jāņem vērā, ka jūras vēji un mitrums aukstākā laikā var saldēt. Tomēr, ja esat netālu, šeit būs lieliska vieta, kur pacept desiņas.

Romantisks pikniks Jaunmoku pils dārzā

Ja jūs vairāk interesē romantiskas piknika vietas, vien 75 kilometru attālumā no Rīgas , pa ceļam no Tukuma uz Kandavu vari sarīkot karalisku pikniku Jaunmoku pils dārzā. Ja ieplānots izbrauciens un piknikošana divvientulībā ar mīļoto, tad pēc pils apskates iesakām izmantot iespēju un izbraukt ar zirgu pajūgu (kura pieejamība gan iepriekš ir jānoskaidro.)

Pasaku mežs Imulās – lieliska atpūtas vieta ģimenei

Līdzās ceļmalas kafejnīcai Plostkrogs starp Sabili un Kandavu, izveidota spēļu taka “Pasaku mežs” ar daudz interesantām koka skulptūrām un konstrukcijām. Pasaku meža dabas taka sevišķi patiks bērniem, un pēc kārtīgas izstaigāšanās ir iespēja piesēst un ieturēt pikniku šeit pat. Pasaku mežā atrodamas gan dažādu dzīvnieku – skudras, čūskas, pūces u.c. figūras, gan arī vairākas koka mājiņas un citas konstrukcijas, kas ļaus bērniem izskraidīties un izrāpoties.

Piknika vieta pie Rojas upes – ar pārgājienu vai velosipēdu

Brīvdabas taka gar Rojas upi piedāvā 3 dažāda garuma distances gar Rojas upi un tai pieguļo šajiem mežiem – 2 km, 7 km un 15 km, kas katra atz īmēta ar savas krāsas norādi. Izvēlieties piemēroto un dodieties ceļā – ar kājām vai velosipēdu. Braucot ar velo, ņemiet vērā, ka atsevišķos posmos mar šruts var būt grūti izbraucams irdeno smilšu dēļ . Gar upi ierīkotas vairākas atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām, kā arī ugunskura un telšu vietām. Pie atpūtas vietām Žocenē un Rojā ir izveidotas arī laivu piestātnes. Takas sākumā upes krastā labiek ārtota vieta, kur upē ietek Rojas avots. To iecienījuši ne tikai tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, un būs veselīgs padzēriens pie piknika maizītēm.

Atpūtas parks “Laumas” Īves pagastā – aktīviem piknikotājiem

Laumu dabas parks piedāvā daudzveidīgu atpūtu visai ģimenei. Tas ir īpašuma “Laumas” saimnieku pašu veidots un aprūpēts dabas parks, kas piedāvā vairākas dabas procesus izzinošas takas: augu taku, bišu taku, meža taku, putnu taku. Aktīvākajiem parka apmeklētājiem ierīkota arī sporta taka ar dažādām šķēršļu joslām veiklības, līdzsvara izjūtas, lēkšanas un citu prasmju izmēģināšanai. Parks ir labiekārtots, tajā pieejama gan kafejnīca, gan viesu nams, gan kempinga namiņi, kā arī telšu, atpūtas un piknika vietas.