Atpakaļ

9 vietas Kurzemē, kur baudīt kafijas pauzi īpašā gaisotnē

Ja arī Tevī jau ir rudenīgās sajūtas, kad vēlies baudīt mirkli un sildošu dzērienu (un varbūt ieturēt arī vieglu maltīti) kādā omulīgā vietiņā, mēs atradām īpašākās un gardākās vietas Kurzemē kafijas pauzei – no aromātiskas konditorejas līdz tējas namiņam, vai pat – restorānam Kurzemes lauku vidienē. Derēs gan romantiskam randiņam, gan ģimeniskai svētdienai vai tējai draugu lokā.

publicitātes foto

“Sapņotava” Alsungā

 

Ja meklē tējnīcu tās īstākajā nozīmē, tad jādodas uz Alsungu, jo “Sapņotava” ir tas, kas vajadzīgs rudens skarbajos lietos – neliels tējas namiņš ar dvēseli, kur var baudīt vietējās zāļu un citas tējas, un piedzīvot arī sirdi sildošus pasākumus (piemēram, nesen noritējušo Kārļa Kazāka koncertu). Pašlaik aktuālākais gardums – pašu cepta ābolmaize!

publicitātes foto

“The Marmelade” Kuldīgā

Šī ir cake&coffee koncepcijas kafetērija Kuldīgas vecpilsētas sirdī pie Rātslaukuma. kurā nesteidzīgi izbaudīt gardu kafiju vai tēju un visdažādākos gardumus. Kafejnīca savu apmeklētāju sirdis ir iekarojusi ar mazmaizītēm, kas pildītas gan ar sāļo, gan saldo pildījumu. Tortes, kliņģeri, strūdeles, eklēri ir tikai daļa no tā, ko spēj uzburt “The Marmelade.” Papildus katrai nedēļai tiek pielāgota jauna ēdienkarte, palutinot tos, kuri vēlas remdēt izsalkumu ar vieglām maltītēm – ar krēmzupām un salātiem, kā arī vecmāmiņas pankūkām.

publicitātes

Kafijas namiņš “Ie-pauzē” Talsos

Šajā draudzīgajā kafijas namiņā varēsiet nobaudīt vairāk nekā 30 (!) dažādu kafijas veidu un gandrīz tikpat daudz dažādu tēju! Šī ir gan tējnīca, gan veikaliņš, kur tiek piedāvāti īpaši atlasīti, dažnedažādi gardumi, kurus sarūpējuši vietējie uzņēmēji. Saulainās dienās kafija vislabāk garšos terasītē ar skatu uz Ezera ielu, savukārt, vēsākā laikā vari doties namiņa otrajā stāvā un noraudzīties uz ainaviskās Talsu pilsētas dienas ritējumu.  Kafijas namiņš saņēmis Vispasaules kafejnīcu datu bāzes “Restaurant Guru” novērtējumu kā viņu mājas lapā visbiežāk apmeklētākā kafejnīca Talsos.

publicitātes

“Boulangerie” kafetērija Liepājā

Šī ir mājīga un stilīga kafejnīca franču stilā ar garšīgu kafiju un svaigām bulciņām. Vietējie šeit nāk arī pirkt maizi. Šeit var arī itin labi paēst salātus un citas uzkodas. Ja gadās Liepājā būt svētdienā, ir vērts painteresēties par branča iespējām šajā sezonā, jo “Bulanžērija” ir iecienīta arī ar šo piedāvājumu  – ne velti kafejnīca nosvinējusi jau 10 gadu pastāvēšanas jubileju!

“Kukul” ceptuve Engurē

Ja esi smalkmaizīšu un patiesi labas kafijas cienītājs, kā arī esi uz “Tu” ar mākslu, Tev noteikti jāiegriežas Engurē, lai pēc pastaigas gar jūru baudītu tikko ceptus pīrādziņus vai bulciņas – blakus esošā salonveikaliņa “Maize&māksla” telpās, kur izvietoti galdiņi radošā un iedvesmojošā vidē. Šī ceptuve ir atvērtā tipa, kas nozīmē, ka pircējs, izvēloties smalkmaizītes, var vērot konditoru kulināro virtuozitāti, bet pēc kafijas pauzes izvēlēties kādu vietējā meistara māksliniecisko darinājumu.

publicitātes

Kafejnīca “Laiva” Pāvilostā

 

Aromātiska kafija, izmeklēti vīni un viegli ēdieni. Vēl šķipsniņa īpašās Pāvilostas atmosfēras, un, vēlams, nesteidzīga brīvdiena labā kompānijā. To droši var meklēt šeit! Septembrī  “Laiva” īpašajā piedāvājumā atradīsiet sezonālo lauku tomātu zupu  un Pāvilostas sēņu zupu. Kā arī tradicionālie ēdienkartes hīti – vēlās brokastis, picas, pastas, tosti, salāti, mīdijas un kartupeļu rosti ar lasi. Atliek tikai izvēlēties, vai baudīsiet vieglu maltīti ar kafiju, tēju vai vīnu!

publicitātes

RestoTerase Sabilē

 

Šis ir ģimenes restorāns Sabiles centrā, Abavas senlejas sirdī, kas jūs sagaidīs ar izmeklētu interjeru un interesantu piedāvājumu ēdienu un dzērienu kartēs. Tā ir vieta, kur sasildīties rudenī pēc svaigā gaisā pavadītas pastaigas pa šo seno, īpatnējo pilsētiņu, kuras šarms vilina ar skaistām ainavām un pastaigu gar Vīna kalnu, Zviedru cepuri un Abavas krastiem. Šeit būs piemērota vieta kāda silta dzēriena iemalkošanai īpašā atmosfērā Kurzemes vidienē.

publicitātes

“Windau Coffee” Ventspilī

 

Cafe Latte, Mochaccino, Espresso, Capuccino, Babyccino –  pat izvēlīgs klients visus populārākos kafijas veidus varēsiet pasūtīt šeit, tāpat arī tējas piedāvājumā ir plaša izvēle. Papildus prieki arī vēderam, jo šeit tiek gatavotas arī izsmalcinātas maltītes. Gardēžiem pie tējas vai kafijas – sākot no pavlovas un beidzot ar tādu meistarstiķi kā plaucētās mīklas gulbīši. Ja esat Ventspilī, ir vērts šeit iegriezties, lai sasildītos un palutinātu savas garšas kārpiņas.

publicitātes

Nurmuižas restorāns Laucienē

 

Ja jūsu ceļš ved no Rīgas uz Talsu pusi, tad pa ceļam, klusā ciematiņā  Laucienē iespaidīgi slejas atjaunotā Nurmuiža, kas ir lielākais un senākais muižas komplekss Latvijā. Šeit iespējams piedzīvot lauku šiku un vēstures elpu vienlaicīgi, jo muižā atrodas arī elegants restorāns. Sildošu dzērienu vai šampanieša glāzi papildinās tādi smalki deserti, kā, piemēram, rozmarīna-citronu sorberts vai marmora šokolādes braunijs ar Nurmuižas dārza ogām. Arī kafija šeit garšos īpaši, jo te ir bijusi Livonijas ordeņa vasaļa pils, kas celta 16. gadsimta otrajā pusē.