Atpakaļ

Ādažu slimnīcā atvērta “Centrālās laboratorijas” filiāle

Ādažu slimnīcā atvērta jauna “Centrālās laboratorijas” filiāle, uz kuru analīžu veikšanai īpaši aicināti ne tikai tuvāko apkaimju iedzīvotāji, bet arī klienti no tuvējām pašvaldībām – Garkalnes, Saulkrastu un citiem novadiem, informēja “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribinska.

“Centrālās laboratorijas” vajadzībām Ādažu slimnīcā pilnībā renovētās telpas 80 kvadrātmetru platībā ir gaišas, aprīkotas ar ergonomisku apgaismojumu, ir nodrošināta atbilstoša ventilācija un iespēja izmantot kondicionierus.

Vienā no kompaktajām telpām ir iekārtota reģistratūra un vieta pacientiem uzgaidīšanai, otrā tiek veiktas manipulācijas.

Slimnīcas valdes loceklis Pēteris Pultraks norādīja, ka Ādažu slimnīcā un poliklīnikā pacienti apmeklē savus ģimenes ārstus, kā arī ārstus speciālistus, ārstējas dienas stacionārā, tiek veiktas ķirurģiskas, ginekoloģiskas operācijas un sniegti citi pakalpojumi, līdz ar to analīžu veikšana ir ikdienas nepieciešamība. Viņš ir pārliecināts, ka visiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem jābūt vienā ēkā, kas gan medicīnas personālam, gan pacientiem ir daudz ērtāk.

“Centrālās laboratorijas” filiāle Ādažu slimnīcā īpaši pieejama ir topošajām māmiņām, kurām ir iespēja uzgaidīt ērtā, īpaši viņām paredzētā krēslā. Tāpat arī bērniem pirms un, vajadzības gadījumā, pēc manipulācijas pie galdiņa var pavadīt laiku zīmējot, spēlējot interaktīvas spēles. Pēc procedūras bērni saņem diplomu par drosmi un, ja vēlas, arī gardumu.

Jaunajā “Centrālās laboratorijas” filiālē Gaujas ielā 13/15, Ādažos visu veidu medicīniskās analīzes ir iespējams nodot ar vai bez ārsta nosūtījuma (neatkarīgi, kurai no Latvijā akreditētajām laboratorijām nosūtījums izrakstīts). Pacienti tur gaidīti no plkst.8 līdz plkst.16.

Vizītei konkrētā laikā pierakstīties iespējams mājaslapā “www.laboratorija.lv/pieraksts-lv”, laboratoriju var apmeklēt arī bez iepriekšēja pieraksta. Analīžu rezultāti pēc apmeklējuma ir pieejami “www.laboratorija.lv”, “Centrālās laboratorijas” filiālē, pacienta norādītajā e-pastā, kā arī elektroniski tos saņem pacienta ārstējošais ārsts, kurš nosūtījis pacientu veikt analīzes. Tāpat analīžu rezultāti tiek saglabāti veselības datu portālā “www.datamed.lv”, kur tie pieejami arī pēc gada vai ilgāka perioda.

“Centrālā laboratorija”, turpinot attīstību, 2024.gadā plāno atvērt vēl vairākas filiāles, tā nodrošinot iedzīvotājiem saņemt pakalpojumu tuvāk dzīvesvietai.

SIA “Centrālā laboratorija” pieņem analīzes 86 filiālēs, kas atrodas visā Latvijā. Laboratorijā strādā vairāk nekā 650 darbinieku.