Atpakaļ

Āgenskalna tirgū notiks Ābolsvētki

Šodien Āgenskalna tirgū notiks rudenīgie Ābolsvētki, informēja pasākuma rīkotāji.

Visas dienas garumā notiks rosīga, dažādu šķirņu ābolu pārdošana, pašu lasīto ābolu sulu spiešana, ābolu dzērienu degustācijas un izzinošas sarunas par rudens augļa audzēšanu, selekcionēšanu un brūvēšanu.

Īpaši šajā dienā tirgū ciemosies Dobeles Dārzkopības institūts ar 70 šķirņu izstādi.

Vienuviet būs iespējams iegādāties visdažādāko šķirņu ābolus, kas audzēti visapkārt Latvijai. Tirgū ciemosies agronoms un augļkopis Eglons Brūns, kurš selekcionē vairāk nekā 500 ābolu šķirnes, un dažādas dārzkopības saimniecības.

Starp tirgotājiem plaši pārstāvētas būs dažādas brūvētavas, kas piedāvās dzērienus no ābolu sulas. “Abavas” vīna darītava piedāvās deserta vīnu, sidrus, bezalkoholisko kombuču un dzirkstsulas.

Pie vīna darītavas “Kaucis creek winery” apmeklētāji tiks aicināti nodegustēt ābolu ledus vīnu, kā arī aparunāties ar vīndari Ģirtu Miķelsonu par vīna gatavošanu mājas apstākļos.

Fermentēto dzērienu uzņēmums “Enzyme” bar līdzās pastāvīgajam piedāvājumam būs sarūpējis īpašu jaunumu – dzērienu “Keto Enzyme”.

Tirgus pagalmā darbosies Mobilā sulu stacija. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi pašu salasītos ābolus, lai tos ātri izspiestu svaigā sulā.