Atpakaļ

Aicina liepājniekus pilsētas dzimšanas dienā ziedot asinis

Lai veicinātu asinsdonoru kustību Liepājā, šā gada pirmās Donoru dienas notiks pilsētas jubilejas nedēļā – 18.martā un 19.martā Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Asinsdonoru pieņemšanas laiks abās dienās būs no plkst.9 līdz 13. Lai procedūras notiktu raiti un ērti, donori aicināti iepriekš reģistrēties.

Abās Donoru dienās vēl ir iespējams reģistrēties asins ziedošanai, aizpildot anketu “https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums” vai zvanot pa tālruņiem 63 481 264 vai 26 557 743. Tiek aicināti visu asinsgrupu donori, bet īpaši gaidīti tiek 0 – asinsgrupas donori. Par donoru aicināts kļūt ikviens vesels iedzīvotājs 18-65 gadu vecumā, pie nosacījuma, ka ķermeņa masa ir vismaz 50 kilogrami, donors jūtas vesels un atpūties.

Asins ziedošanas akcija par godu Liepājas dzimšanas dienai ir radusies no daudzu donoru personīgās tradīcijas – savā dzimšanas dienā ziedot asinis.

Tādēļ liepājnieki jau otro gadu īpaši aicināti aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā un savas pilsētas jubilejā ziedot asinis.

Pagājušā gadā pilsētas dzimšanas dienā uz Donoru dienu ieradās 120 ziedot gribētāju, savukārt visa gada garumā Donoru dienas apmeklēja vairāk nekā 300 donoru. Donoru dienu mērķis ir gan popularizēt donoru kustību, gan padarīt asins ziedošanu ērtāku un pieejamāku.