Atpakaļ

“airBaltic” oktobra beigās sāks tiešos lidojumus uz Madeiru

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” šogad 28.oktobrī sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Madeiru Portugālē, informēja “airBaltic” pārstāvji.

Paredzēts, ka lidojumi maršrutā Rīga-Madeira notiks trīs reizes nedēļā. Lidojums ilgs piecas stundas un 55 minūtes.

Šis būs trešais “airBaltic” galamērķis Portugālē, papildinot esošos maršrutus uz Lisabonu un Porto.

Tāpat “airBaltic” palielinās lidojumu biežumu maršrutos no Rīgas uz Stokholmu, Prāgu, Tamperi un citām pilsētām.

Ziemas sezonā lidsabiedrība turpinās veikt arī lidojumus vairākos sezonālos maršrutos, tostarp no Rīgas uz Ļubļanu Slovēnijā un novembrī uz Baku Azerbaidžānā.

Gaidāmajā ziemas sezonā “airBaltic” plāno no Baltijas valstīm sākt lidojumus trijos jaunos maršrutos, no katras galvaspilsētas piedāvājot pa vienam jaunam maršrutam, kā arī lidsabiedrība palielinās lidojumu biežumu vairāk nekā desmit jau esošajos maršrutos.

“airBaltic” prezidents un izpilddirektors Martins Gauss atzīmē, ka aviokompānija pastāvīgi vērtē tirgu un vēlas vairāk uzlabot savienojamību uz un no reģiona.

Jau ziņots, ka “airBaltic” pagājušajā gadā pārvadāja 4,5 miljonus pasažieru, kas ir par 36% vairāk nekā 2022.gadā, un veica vairāk nekā 44 000 lidojumu, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš.

“airBaltic” auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 664,289 miljonu eiro apmērā, kas ir par 33,2% vairāk nekā 2022.gadā, kā arī kompānija guva peļņu 33,852 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 97,97% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 2,03%.