Atpakaļ

Aizdomās par slepkavību un līķa sadalīšanu aizturēti divi vīrieši

Vakar Valsts policijas amatpersonas aizdomās par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos aizturēja divus vīriešus.

Šī gada 27.maijā Augšdaugavas novada Nīcgales pagastā Daugavas krastā tika atrasta kāda vīrieša galva.

Valsts policija nekavējoties ierosināja kriminālprocesu un sāka izmeklēšanu. Pēc neilga laika, 10.jūnijā, netālu no iepriekšējās vietas Daugavā tika atrastas divas kājas, savukārt 28.jūnijā Augšdaugavas novada Līksnas pagastā Daugavā tika atrasts vīrieša rumpis bez galvas, kājām un rokām, ar redzamiem miesas bojājumiem.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, kā arī nepieciešamās ekspertīzes, noskaidrots, ka mirušais ir kāds 1959.gadā dzimis vīrietis.

Turpinot izmeklēšanu, Valsts policijas amatpersonas vakar, 24.augustā, aizdomās par izdarīto noziedzīgo nodarījumu aizturēja 1965.gadā un 1968.gadā dzimušus vīriešus.

Viens no tiem, 1965.gadā dzimušais vīrietis, agrāk ir tiesāts par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kā arī par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Rīt, 26.augustā, Valsts policija 1965.gadā dzimušo vīrieti nogādās tiesā ar lūgumu piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta ceturtā un piektā punkta, par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.