Atpakaļ

Aizsardzības ministrija Liepājā organizēs lekciju skolēniem “Kā mēs sargājam Latviju?”

Piektdien ar aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) lekciju Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolā tiks sākts jaunais lekciju cikls skolēniem “Kā mēs sargājam Latviju?”, informēja Aizsardzības ministrija.

Šajā mācību gadā lekcijai “Kā mēs sargājam Latviju?” pieteicies rekordliels izglītības iestāžu skaits – 208 skolas un šogad tā pirmo reizi tiks piedāvāta arī pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem.

Lekcijās jaunieši uzzinās vairāk par visaptverošo valsts aizsardzību, Latvijas aizsardzības spējām, drošības izaicinājumiem, dezinformācijas riskiem, kiberdrošību, rīcību krīzes situācijās, kā arī sabiedroto klātbūtni Latvijā. Tāpat skolēni varēs iegūt informāciju par iespējām iesaistīties valsts aizsardzības dienestā, jaunsardzē, zemessardzē, kā arī profesionālajā dienestā.

Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem. Lekciju cikls skolēniem “Kā mēs sargājam Latviju?” ir daļa no visaptverošas valsts aizsardzības ietvaros rīkotajiem ikgadējiem pasākumiem.