Atpakaļ

Aiztur iepriekš sodītu pedofilu par seksuālu uzbrukumu mazgadīgai meitenei Ķengaragā

Valsts policija pirmdien, 1.jūlijā, veicot plašus meklēšanas pasākumus, aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību, kas pagājušās nedēļas beigās Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, tika veikta pret mazgadīgu meiteni, informēja Valsts policija.

Piektdien, 28. jūnijā, policija saņēma informāciju no mazgadīgas meitenes ģimenes par to, ka šajā dienā Rīgā, Ķengaragā, nezināms vīrietis uzbrucis minētajai meitenei un veicis seksuāla rakstura darbības pret viņu.

Saņemot šo informāciju, policija nekavējoties sāka notikušā izmeklēšanu un iespējamā vainīgā vīrieša meklēšanas pasākumus.

Policija ieguva videomateriālu, kurā redzams iespējamais vainīgais vīrietis, un attēli ar šo personu tika izplatīti plašsaziņas līdzekļos, aicinot atsaukties iedzīvotājus, kas viņu atpazīst. Tāpat Valsts policija veica plašu vietējo iedzīvotāju aptauju un citus operatīvos pasākumus.

Pateicoties aktīvajam darbam un iedzīvotājiem, kuri sniedza informāciju policijai, izdevās identificēt iespējamo seksuālo varmāku un noskaidrot viņa atrašanās vietu.

Pirmdien, 1.jūlijā, policisti viņu Rīgā aizturēja. Aizturētais ir dzimis 2003. gadā un jau iepriekš sodīts par dzimumnoziegumiem, kā arī mantiska rakstura noziegumiem.

Par minēto nodarījumu viņam draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

Trešdien tiesa aizdomās turētajam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem par aktīvu sadarbību un informācijas sniegšanu policijai, kas sekmēja aizdomās turētā vīrieša noskaidrošanu un aizturēšanu. Likumsargi arī pateicas ikvienam, kas ar sapratni izturējās pret policijas veiktajām darbībām Ķengaraga mikrorajonā.