Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Aktīvākie reģioni mājokļu tirgū šogad varētu būt Pierīga, Liepāja un Jelgava

Ja Eiropas Centrālā banka (ECB) šogad turpinās samazināt procentu likmes, darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem reģionos, visticamāk, pieaugs, un aktīvākie mājokļu tirgi šogad varētu būt Pierīgā, Liepājā un Jelgavā, informēja bankas “Citadele” privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Darījumu skaits ārpus Rīgas pēdējos gados ir ar tendenci palielināties Pierīgā, lielajās pilsētās, kā arī pilsētās ar augošu iedzīvotāju skaitu un pietiekami plašu mājokļu piedāvājumu otrreizējā tirgū. Piepildoties prognozēm par procentu likmju samazināšanu, šie reģioni arī būs tie, kur gaidāmi lielākie darījumu skaita pieaugumi šogad, norāda Mūrnieks.

Ņemot vērā pēdējā laika iedzīvotāju skaita pieauguma tendences un kopējo tirgus dinamiku, Mūrnieks prognozē, ka Pierīgā aktīvs mājokļu tirgus sagaidāms Jūrmalas, Mārupes, Ropažu un Ādažu novados. Šajos reģionos biežāk izplatīti ir darījumi ar privātmāju iegādi.

Tālāk no Rīgas darījumu skaita pieaugumu Mūrnieks prognozē Jelgavā, Siguldā, Cēsīs un Liepājā. Tikmēr iedzīvotāji, kuri vēlas iegādāties īpašumu pie jūras, visbiežāk lūkosies Tukuma un Saulkrastu novada virzienā, uzskata Mūrnieks.

Līdzīgi kā Rīgā, arī reģionos visbiežāk tiek finansēti mājokļi sērijveida namos, un šī tendence tuvākajā laikā nemainīsies. Piejūras novados lielāks pieprasījums ir pēc gatavām privātmājām vai zemes apbūves sākšanai.

Bankas “Citadele” otrā ceturkšņa dati liecina, ka lielākais darījumu skaita pieaugums periodā no aprīļa līdz jūnijam vērojams Pierīgas novados. Vidējā izsniegtā hipotekārā kredīta summa bijusi 82 000 eiro, savukārt vidējais atmaksas termiņš – 23 gadi.