Atpakaļ

Apcietina vīrieti par Krievijas kara noziegumu atbalstīšanu un nacionālā naida izraisīšanu “TikTok” videouzrunās

Valsts drošības dienests (VDD) pagājušajā nedēļā aizturējis kādu vīrieti aizdomās par Krievijas kara pret Ukrainu publisku attaisnošanu, kā arī darbību, kas dienesta vērtējumā vērsta uz nacionālā un etniskā naida un nesaticības izraisīšanu sabiedrībā.

Kriminālprocess sākts 26.martā, VDD darbiniekiem video koplietošanas platformā “TikTok” konstatējot vairākas šīs personas publicētas videouzrunas krievu valodā, informēja dienestā.

Uzrunās pausts atbalsts Krievijai un tās izvērstajai militārajai agresijai pret Ukrainu, kā arī vīrietis agresīvi un naidīgi vērsās pret latviešiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri atbalsta Ukrainu.

VDD 25.aprīlī veicis arī kratīšanu kādā ar šo personu saistītā objektā netālu no Rīgas. Tālākai izpētei izņemti vairāki datu nesēji, vīrieša pieraksti, kā arī apģērbs un citi priekšmeti ar Krievijas un Padomju Savienības simboliku.

Aizdomās turamais bija nonācis VDD uzmanības lokā jau 2023.gadā saistībā ar agresīviem un Krieviju atbalstošiem komentāriem sociālajā tīklā “Facebook”.

Augustā VDD ar vīrieti veica preventīvas pārrunas, brīdinot, ka viņa aktivitātes interneta vidē tuvinās noziedzīgiem nodarījumiem, par ko paredzēta kriminālatbildība.

Aizdomās turētajam kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.