Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Apmaiņā pret Inčukalna krātuves jaudas garantijām Latvija saņems piegādes jaudas garantijas Klaipēdas LNG terminālī

Apmaiņā pret iespēju nodrošināt Lietuvai dabasgāzes uzglabāšanas jaudas Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) Latvija saņems garantijas par piegādes jaudām caur Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli, ceturtdien pēc ārkārtas valdības sēdes informēja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Šāda vienošanās panākta Vitenberga un Lietuvas enerģētikas ministra Daiņa Kreivja tikšanās laikā.

“Valda laba sadarbība. Arī šajos apstākļos ir svarīgi, ka mēs saprotam situāciju vienādi un mēs varam sadarboties un izmantot infrastruktūru, kura nu katrai valstij ir. Mūsu gadījumā tā ir Inčukalna PGK, Lietuvai – LNG termināla kuģis. Ir vienošanās un sapratne, ka mums ir jāsadarbojas, lai mēs spētu kļūt neatkarīgi arī enerģētikas jomā,” sacīja ministrs.

Kā ziņots, otrdien Latvijas valdība nolēma par papildu divu teravatstundu (TWh) dabasgāzes iegādi ar mērķi veidot dabasgāzes rezerves elektroenerģijas sistēmas desinhronizācijas risku mazināšanai.

Tāpat AS “Latvenergo” valdības uzdevumā jau veikusi apmēram divu TWh gāzes iegādi, izmantojot Klaipēdas LNG termināli. Gāze tiks piegādāta un iesūknēta Inčukalna gāzes krātuvē aprīlī un maijā.

Ziņots arī, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 6.aprīlī atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt aizliegumu dabasgāzes piegādēm no Krievijas uz Latviju. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl otrajā un trešajā lasījumā jāatbalsta atbildīgajā komisijā un Saeimā.