Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Apstiprina elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijas kārtību

Valdība otrdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos, kuros noteikta kārtība un prasības elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, kas no 2024.gada ir obligāta, informēja SM pārstāvji.

SM skaidro, ka izmaiņas noteikumos ieviestas, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, jo reģistrētu transportlīdzekli un tā īpašnieku ir iespēja identificēt ceļu satiksmē, tostarp gadījumos, kad izdarīts pārkāpums.

Vienlaikus ministrijā norāda, ka pērn vasarā pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka no 2024.gada elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta un ka ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem šī veida transportlīdzekļiem.

Savukārt jau iegādātiem transportlīdzekļiem reģistrācija jāveic līdz šā gada 31.martam.

Pēc šī termiņa ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām ceļu satiksmē piedalīties ir aizliegts.

Attiecīgi noteikumu grozījumos ir noteiktas prasības un kārtība attiecīgo transportlīdzekļu reģistrācijai, kā arī valsts reģistrācijas uzlīmes saņemšanai.

Tādējādi, ieviešot vienotu kārtību elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, tiks atvieglota transportlīdzekļa tiešsaistes reģistrācija juridiskām personām, kuras piedāvā koplietošanas mikromobilitātes rīkus, norāda ministrijā.

Vienlaikus noteikumu grozījumi paredz arī administratīvā sloga mazināšanu transportlīdzekļa īpašniekiem un turētājiem valsts reģistrācijas numura zīmes pazaudēšanas gadījumā, nesniedzot īpašnieka rakstveida pilnvarojumu un atsakoties no policijas izziņas.