Atpakaļ

Aptauja: 33% uzņēmumu apsver brīvprātīgu kiberdrošības prasību ieviešanu

 Latvijā 33% uzņēmumu, uz kuriem tieši neattiecas Nacionālā kiberdrošības likumā noteiktās prasības, apsver brīvprātīgu kiberdrošības prasību ieviešanu, liecina informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu sniedzēja SIA “Bite Latvija” veiktās aptaujas dati.

Līdz 2025.gada 1.aprīlim uzņēmumiem ir jāsniedz informācija par atbilstību jaunā Nacionālā kiberdrošības likuma prasībām, kas attiecas uz transporta, komunikāciju, enerģētikas un citiem kritiskās infrastruktūras uzņēmumiem, kā arī dažādu nozaru institūcijām.

Kopumā trešā daļa uzņēmumu, uz kuriem tieši neattiecas jaunais Nacionālā kiberdrošības likums, apsver kiberdrošības prasību ieviešanu, lai uzlabotu uzņēmuma kiberdrošību, kā arī savu un klientu datu aizsardzību.

Tostarp 22,7% aptaujāto norādīja, ka drīzāk apsvērtu ieviest kiberdrošības prasības, savukārt 10,3% – sniedza pārliecinošu atbildi.

Vienlaikus 34% uzņēmumu neapsver iespēju brīvprātīgi ieviest Nacionālā kiberdrošības likuma prasības. Tikmēr vēl 33% uzņēmumu nav konkrētas atbildes šajā jautājumā, iespējams, gaidot papildu informāciju, lai pieņemtu lēmumu par kiberdrošības prasību ieviešanu.

Aptaujas dati liecina, ka pagājušā gada vasarā 51,8% uzņēmumu nebija skaidrības par to, vai uz viņiem attiecas Nacionālā kiberdrošības likuma prasības, 7% apstiprināja, ka attiecas, savukārt 41,2% norādīja, ka tās uz viņiem neattiecas.

Aptauju 2024.gada vasarā veica “Bite Latvija”, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru “SKDS”. Aptaujā piedalījās 750 Latvijas aktīvo uzņēmumu vadītāji.

Jau ziņots, ka “Bite Latvija” 2023.gadā strādāja ar 163,668 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 50% un bija 33,376 miljoni eiro.

“Bite Latvija” reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 99 085 286 eiro. “Bite Latvija” vienīgā īpašniece ir Lietuvas “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums.