Atpakaļ

Aptauja: 40% iedzīvotāju atbalsta saules paneļu uzstādīšanu uz daudzdzīvokļu namu jumtiem

Latvijā 40% iedzīvotāju uzskata, ka būtu jāveicina saules paneļu uzstādīšana uz daudzdzīvokļu namu jumtiem, noskaidrots būvkompānijas un nekustamo īpašumu attīstītāja SIA “Yit Latvija” veiktajā aptaujā.

Tikmēr 23% respondentu atzinuši, ka nav jāveicina saules paneļu uzstādīšana uz daudzdzīvokļu namu jumtiem, kamēr 37% nav bijis skaidrs vērtējums šajā jautājumā.

Vienlaikus 38% aptaujāto norādīja, ka saules paneļu uzstādīšanas lielākais ieguvums ir finanšu ietaupījums komunālajiem maksājumiem, 12% norādīja, ka ieguvums ir elektroenerģijas novirzīšana koplietošanas telpām, 9% akcentējuši ieguvumus zaļā dzīvesveida veicināšanā konkrētajā apkaimē, savukārt 5% uzskata, ka ieguvums ir iespēja dzīvot modernā un ilgtspējīgā namā.

Savukārt 32% respondentu norādīja, ka neko nezina par saules paneļiem uz daudzdzīvokļu namu jumtiem un nezina, ka šādos objektos tie vispār tiek uzstādīti.

“Yit Latvija” aptauja īstenota 2024.gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija”. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.