Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Aptauja: Aptuveni 60% Latvijas iedzīvotāju uzticas valsts institūciju un mediju sniegtajai informācijai par karu Ukrainā

Aptuveni 60% Latvijas iedzīvotāju uzticas valsts institūciju un mediju sniegtajai informācijai par karu Ukrainā, liecina Valsts kancelejas un tirgus un sociālo pētījumu centrs “Latvijas fakti” veiktais pētījums.

Pēc pētījuma datiem Latvijas valsts institūciju sniegtajai informācijai par karu Ukrainā pavisam kopumā uzticas 59% aptaujāto, kas ir par 9% vairāk nekā pērn decembrī. Salīdzinājumā ar šī gada martu uzticība ir kāpusi par 5%. Savukārt Latvijas mediju sniegtajai informācijai par karu uzticas 57% respondentu, kas ir par 10% augstāks rādītājs kā 2022.gada decembrī un par 4% vairāk nekā martā.

Vairāk nekā puse jeb 51% respondentu uzticas arī Rietumvalstu mediju informācijai par karu Ukrainā. Savukārt absolūtais vairākums jeb 79% aptaujāto stabili neuzticas Krievijas valsts mediju informācijai.

Pētījuma rezultāti uzrāda arī joprojām noturīgu sabiedrības atbalstu Ukrainai. 63% no aptaujātajiem atzīst, ka atbalstīs Ukrainu līdz tās uzvarai pār Krieviju, veidojot 2% kāpumu salīdzinājumā ar 2023.gada martā veikto aptauju.

Tāpat pētījumā saskatāma tendence, ka vienlaikus aug sabiedrības nogurums no kara. 56% respondentu piekrīt, ka ir noguruši no ziņām par Krievijas karu Ukrainā. Arī dzīves dārdzības pieauguma radītās finansiālās grūtības ir atstājušas iespaidu uz iedzīvotāju entuziasmu atbalstam.

Interneta paneļa socioloģiskajā pētījumā piedalījās reprezentatīva Latvijas sabiedrības izlase – 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.