Atpakaļ

Aptauja: Latvijā 23% iedzīvotāju no mājokļa iegādes attur nepietiekami ienākumi

Latvijā 23% iedzīvotājus no mājokļa iegādes attur nepietiekami ienākumi, informēja “Luminor Bank” pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Aptaujā 52% norādījuši, ka viņiem jau ir savs mājoklis, tāpēc jaunu iegādāties šobrīd neplāno.

Tajā pašā laikā 23% iedzīvotāju, pēc aptaujas datiem, vēlētos tikt pie sava mājokļa, bet no tā viņus attur pārāk zemi ienākumi – biežāk šo iemeslu atzīmējuši cilvēki vecumā no 25 līdz 34 gadiem, kā arī iedzīvotāji Rīgā. Nākamais biežāk norādītais iemesls ir ekonomiskā situācija (21%), kas vairāk satrauc vīriešus nekā sievietes. Seko neskaidrība par nākotni, nepietiekami iekrājumi pirmajai iemaksai un augstās EURIBOR procentu likmes.

Arī pārējās Baltijas valstīs šie ir starp būtiskākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki nevar iegādāties mājokli, norāda bankā.

Kopumā Baltijas valstīs iedzīvotāju viedoklis attiecībā uz mājokļa iegādi ir līdzīgs, taču Lietuvā ir mazākais procents iedzīvotāju, kurus no mājokļa iegādes attur pārāk zemi ienākumi (18%), arī ekonomiskā situācija un neskaidrība par nākotni Lietuvas iedzīvotājus uztrauc mazāk nekā Latvijas un Igaunijas iedzīvotājus.

Tikmēr, salīdzinot ar Latviju, abās kaimiņvalstīs ir vairāk to iedzīvotāju, kuriem trūkst uzkrājumu pirmajai iemaksai – Latvijā šādu atbildi norādīja 12% aptaujāto.

“Luminor Bank” aptauja veikta 2023.gada nogalē sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, katrā no Baltijas valstīm aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 65 gadiem.