Atpakaļ

Aptauja: Latvijā 40% iedzīvotāju šogad plāno mājokļa remontu

Latvijā 40% iedzīvotāju šogad plāno remontēt mājokli, informēja bankas “Citadele” pārstāvji, atsaucoties uz Baltijas valstīs veikto iedzīvotāju aptauju.

Vienlaikus 23% respondentu atzinuši, ka uzlabojumi viņu dzīvesvietai būtu nepieciešami, taču šobrīd tam pietrūkst finanšu līdzekļu.

Aptaujas dati arī liecina, ka visbiežāk par remontdarbiem domā iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadiem.

Lietuvā šogad sākt mājokļa remontu vai turpināt remontdarbus plāno 35% iedzīvotāju, kamēr Igaunijā – 34%.

Savukārt mājokļa remonts būtu nepieciešams, taču trūkst finansiālu iespēju to īstenot 23% iedzīvotāju Latvijā, 20% Lietuvā un 30% Igaunijā. Latvijā šādu visbiežāk atbildējuši iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem, no tiem gandrīz puse ir pensijas vecumā.

Tajā pašā laikā 21% respondents Latvijā, kā arī 18% respondentu Lietuvā un Igaunijā norādījuši, ka remonts viņu mājoklim ir veikts salīdzinoši nesen. Vēl 12% iedzīvotāju Latvijā norādījuši, ka dzīvo īpašumā, kas ir jauns vai nesen uzcelts un līdz ar to – svaigi remontēts. Līdzīgi atbildējuši 22% Lietuvā un 14% Igaunijā.

Bankas “Citadele” Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks informē, ka šogad pirmajā ceturksnī no patēriņa kredītiem 11% ir izsniegti mājokļa remontam. Kopumā banka “Citadele” šogad Latvijā patēriņa kredītos mājokļu renovācijai izsniegusi 2,4 miljonus eiro.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par mājokļa remonta tendencēm banka “Citadele” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat” veica 2024.gada martā, tiešsaistē aptaujājot vairāk nekā 3000 respondentu visās Baltijas valstīs.