Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Aptauja: Latvijā 41% iedzīvotāju neveido papildu uzkrājumus pensijas vecumam

Latvijā 41% iedzīvotāju neveido papildu uzkrājumus pensijas vecumam, informēja “Luminor Bank” pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

“Luminor Bank” Aktīvu pārvaldīšanas un pensiju daļas vadītājs Atis Krūmiņš norāda, ka no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri neveido uzkrājumu vecumdienām, jo par to nav līdz šim domājuši, lielākais īpatsvars ir vecumā no 18 līdz 39 gadiem.

Viens no Baltijas iedzīvotāju populārākajiem iemesliem neveidot uzkrājumu pensijas vecumam ir uzskats, ka līdz pensijas vecuma sasniegšanai inflācija būs būtiski samazinājusi uzkrātās naudas vērtību – tā domā 29% Latvijā, 35% Lietuvā un 39% Igaunijā.

Tajā pašā laikā galvenais iemesls, kāpēc Baltijas valstu iedzīvotāji izvēlas veidot pensijas uzkrājumu, ir vēlme nodrošināt labu un pārtikušu dzīvi vecumdienās, tostarp šādi norādījuši 58% Latvijas iedzīvotāju, kā arī 64% Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju.

Savukārt paļauties tikai uz valsts garantēto pensiju pirmo līmeni nav gatavi nevienas Baltijas valsts iedzīvotāji, secināts aptaujā. Aptaujā 7% Latvijas iedzīvotāju pauduši uzskatu, ka garantētais pensiju pirmais līmenis visiem spēs nodrošināt pārtikušas vecumdienas, tikmēr Lietuvā un Igaunijā šis rādītājs ir nedaudz augstāks – attiecīgi 9% un 12%.

“Luminor Bank” aptauja Baltijas valstīs veikta 2024.gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, aptaujājot 3015 respondentus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.