Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Aptauja: Latvijā 53% iedzīvotāju mājokļa remontu veic pašu spēkiem

Latvijā vairāk nekā puse jeb 53% iedzīvotāju mājokļa remontu veic pašu spēkiem vai ar radinieku palīdzību, informēja bankas “Citadele” pārstāvji, atsaucoties uz veikto iedzīvotāju aptauju.

Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Lietuvā 44% iedzīvotāju mājokļa remontdarbus veic paši, bet Igaunijā – 54%. Latvijā aktīvākie remontdarbu veicēji ir iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem un ārpus Rīgas dzīvojošie.

Aptaujas dati liecina, ka Latvijā 39% iedzīvotāju vieglākus darbus veic paši, bet sarežģītākus uztic profesionāļiem.

Savukārt 8% iedzīvotāju darbu veikšanu pilnībā uztic profesionāļiem. Šādu atbildi visbiežāk sniedza iedzīvotāji, kas vecāki par 60 gadiem, kā arī Rīgā dzīvojošie.

Aptaujā arī secināts, ka iedzīvotāju vidū atšķiras remontdarbu finansēšanas iespējas. 37% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka sakrāj nepieciešamo summu pirms remonta sākšanas, bet 33% norāda, ka remontu izvērš garākā laika periodā, atvēlot darbiem nelielas summas.

Tikai 6% Latvijas iedzīvotāju lielāko remontdarbu daļu finansē ar patēriņa kredītu, bet līdzekļu trūkuma dēļ mājokļa remontu ir atlikuši 8% Latvijas iedzīvotāju.

Aprīlī daļa iedzīvotāju saņēma mājokļa kredīta procentu kompensācijas, un, kā liecina aptaujas dati, aptuveni piektā daļa kompensācijas saņēmēju šos līdzekļus novirzīs dažādiem mājokļa remontdarbiem.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par mājokļa remonta tendencēm banka “Citadele” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat” veica 2024.gada martā, tiešsaistē aptaujājot vairāk kā 3000 respondentus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.