Atpakaļ

Aptauja: Latvijā tikai 8% uzņēmēju iegulda “zaļajā” enerģijā

Latvijas uzņēmēji daudz pasīvāk iegulda “zaļajā” enerģijā un retāk to lieto, salīdzinot ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā, proti, kamēr Igaunijā ilgtspējīgus energoresursus izmanto 19%, Lietuvā – 18%, Latvijā tikai 8% uzņēmēju.

Katrs septītais aptaujātais Latvijas mazais un vidējais uzņēmums plāno ieguldīt vai sākt izmantot alternatīvus energoresursus, piemēram, saules paneļus vai vēja ģeneratorus, tuvāko piecu gadu laikā. Latvijā 6% uzņēmēju to plāno darīt tuvāko divu gadu laikā, bet 8% – trīs līdz piecu gadu periodā.

Aptuveni piektā daļa Baltijas uzņēmēju vēl pēta un meklē piemērotākos zaļās enerģijas risinājumus savai uzņēmējdarbībai. Latvijā un Igaunijā pārdomu procesā ir 18% aptaujāto uzņēmēju, Lietuvā 21%.

Savukārt Latvijā ir lielākais to uzņēmēju skaits, kuri vēl neko neplāno investēt atjaunojamā enerģijā vai negrasās sākt to lietot. Kamēr Lietuvā un Igaunijā noraidošu atbildi ir snieguši attiecīgi 46% un 47% uzņēmēju, Latvijā – 60%.

“Luminor Bank” mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju aptauja veikta 2023.gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvia”, aptaujājot 250 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmējus katrā no valstīm.