Atpakaļ

Aptauja: Nedaudz pieaudzis cittautiešu atbalsts pārejai uz mācībām tikai latviešu valodā

Nedaudz pieaudzis cittautiešu atbalsts pārejai uz mācībām tikai latviešu valodā, liecina Valsts kancelejas un tirgus un sociālo pētījumu centrs “Latvijas fakti” veiktais pētījums.

Saskaņā ar aptaujas datiem, atbildot uz jautājumu par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā, vai tas Latvijas sabiedrību saliedēs vai šķels, 32% aptaujāto pauda viedokli, ka pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā kopumā saliedēs sabiedrību.

Salīdzinot šīs aptaujas rezultātus ar 2022.gada maijā veiktās cittautiešu aptaujas rezultātiem, atklājas pozitīva iezīme, ka cittautiešu vidū par 3% ir pieaudzis atbalsts pārejai uz mācībām tikai latviešu valodā.

Vērtējot, vai pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā palielinās vai samazinās krievvalodīgo iespējas iesaistīties sabiedrības norisēs, 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pauda pozitīvu viedokli, ka mācības latviešu valodā palielinās cittautiešu iespējas integrēties sabiedrībā.

Interneta paneļa socioloģiskajā pētījumā piedalījās reprezentatīva Latvijas sabiedrības izlase – 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.