Atpakaļ

Argentīna lūdz Interpolu aizturēt Irānas ministru 1994.gada terorakta lietā

Argentīna lūgusi Interpolu aizturēt Irānas iekšlietu ministru Ahmadu Vahidi saistībā ar sprādzienu 1994.gadā Buenosairesas ebreju kultūras centrā (AMIA), kurā tika nogalināti 85 cilvēki, otrdien pavēstīja Argentīnas Ārlietu ministrija.

Vahidi ir Irānas delegācijas sastāvā, kas šobrīd apmeklē Pakistānu un Šrilanku, un Interpols pēc Argentīnas lūguma ir izdevis sarkano paziņojumu, lai panāktu viņa aizturēšanu, norādīja ministrija.

Arī Argentīna lūgusi šīs abas valstis aizturēt Vahidi.

Kā 12.aprīlī atzina Argentīnas tiesa, Irāna ir vainīga par 1994.gada sprādzienu AMIA un vēl divus gadus iepriekš notikušo sprādzienu pie Izraēlas vēstniecības, kurā tika nogalināti 29 cilvēki.

Atbildību par 1994.gada sprādzienu neviens nav uzņēmies, bet Argentīna un Izraēla tur aizdomās Libānas šiītu grupējumu “Hizbollah”, ka tas īstenojis šo uzbrukumu pēc Irānas prasības.

Prokurori apsūdzējuši vairākas augstas Irānas amatpersonas, ka tās devušas rīkojumu sarīkot sprādzienu. Teherāna noliedz, ka tā būtu jelkādā veidā iesaistīta.

Tiesa par vainīgu atzina arī “Hizbollah”, bet uzbrukumu AMIA – teroraktu ar vislielāko upuru skaitu Argentīnas vēsturē – tā atzina par “noziegumu pret cilvēci”.

Argentīna jau iepriekš paudusi, ka Vahidi, kas agrāk ieņēma augstu amatu Irānas Revolūcijas gvardē, ir viens no galvenajiem 1994.gada terorakta organizētājiem, un centusies panākt viņa izdošanu.