Atpakaļ

Arī Lieldienu brīvdienās iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību

Arī Lieldienu brīvdienās, no 15.aprīļa līdz 18.aprīlim, iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, tostarp saistībā ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas un hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66 016 001.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti sazināties pa tālruni ar speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju ikviens varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes sadaļā “Medicīniskā palīdzība Lieldienu svētku brīvdienās”.

Savukārt, ja brīvdienu laikā iedzīvotājam ir parādījušies Covid-19 saslimšanas simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi un citas pazīmes, tad noteiktā darba laikā laboratorijās iespējams veikt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes – profesionālo antigēnu testu vai, ja ir saņemts ārsta nosūtījums, polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu.

Covid-19 analīzes var veikt vairākās laboratorijās, piemēram, “E.Gulbja laboratorijā”, Centrālajā laboratorijā, “MFD” Veselības grupā, “iVF Rīga” laboratorijā un “FuturaLab” laboratorijā.

Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai ir 8303.

NVD atgādina, ka traumu, piemēram, apdegumu, mežģījumu, lūzumu, vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas.

NVD aicina ņemt vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Arī informācija par ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties traumu vai veselības apdraudējuma gadījumos, ir pieejama NVD tīmekļvietnes sadaļā “Medicīniskā palīdzība Lieldienu svētku brīvdienās”, bet dzīvībai kritiskā gadījumā ir jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.