Atpakaļ

Artūrs Kurucs: Trešajā ceturtdaļā Kanāda ieslēdza citu ātrumu

Latvijas vīriešu basketbola izlase pēc puslaika pārtraukuma vairs nespēja pretoties Kanādai, kas pārņēma iniciatīvu un tika pie pārliecinošas uzvaras, sarunā ar žurnālistiem secināja Latvijas valstsvienības spēlētājs Artūrs Kurucs.

Jau ziņots, ka otrdien mačā par pirmo vietu H apakšgrupā un labāku pozīciju cīņā par ceturtdaļfinālu Latvija ar 75:101 piekāpās Kanādai, piedzīvojot pirmo zaudējumu Pasaules kausā.

“Kanāda ir fiziska komanda un viņiem patīk skriet. Kaut kādā brīdī bija kļūdas, kuras viņi ļoti labi prata izmantot, tad arī salūzām nedaudz,” teica Kurucs.

“Viss sākās trešajā ceturtdaļā, kad bija sajūta, ka Kanāda ieslēdza citu ātrumu. Līdzīgi viņiem tas izdevās arī pret Francijas izlasi. Bijām tam gatavi, bet kaut kas tomēr neizdevās,” norādīja basketbolists.

Mačā pret Kanādu latvieši ne tikai aizsardzībā sedza pretinieku spēlētājus individuāli, bet arī izmantoja zonas aizsardzību, kas labi nostrādāja pret Franciju, lai mainītu spēles gaitu.

“Mēģinājām dažādas aizsardzības, kanādiešiem izdevās pielāgoties un šajā reizē viņi bija labāki. Atstājām labākos metējus brīvus, kas nebija īsti pareizi. Būs pie tā vēl jāpiestrādā,” viņš izcēla.

“Tā ir Ziemeļamerikas komanda un koledžās viņi ir pieraduši spēlēt pret zonas aizsardzību. Viņi ļoti labi adaptējās tam,” piebilda Kurucs.

Otrajā posmā Latvijai un Kanādai pievienosies Spānija, kā arī Brazīlijas un Kotdivuāras spēles uzvarētāja.

“Esam parādījuši, ka esam gatavi cīnīties pret jebkuru pretinieku, pārliecība nekur nepazuda un vienkārši jāgatavojas nākamajiem mačiem,” skaidroja Kurucs.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.