Atpakaļ

Asociācija: Jauna valdība jāizveido pēc iespējas ātrāk

Latvijā jauna valdība ir jāizveido pēc iespējas ātrāk, lai nekavētu darbu pie nākamā gada valsts budžeta veidošanas un citiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem.

Tāpat Finanšu nozares asociācijā piebilda, ka valdības veidošana ir Saeimā pārstāvēto politisko spēku kompetencē.

Jau ziņots, ka pirmdien, 14.augustā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

Viņš preses konferencē informēja, ka ceturtdien, 17.augustā, Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam iesniegs dokumentu par valdības demisiju.

Kariņš sacīja, ka valsts attīstībai ir vajadzīgs daudz kas, bet pamatā spēcīga un dinamiska valdība, kas var pieņemt grūtus lēmumus. Kā apgalvoja premjers, pēc ilgstošām sarunām esot skaidrs, ka ”Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA) dara visu, lai bremzētu jebkuru mēģinājumu, lai ieviestu valdībā dinamiskāku darbu. Ja nevar rast dinamismu šajā valdībā, tad ir nepieciešama jauna valdība.

Kariņš arī norādīja, ka aicināja “Jaunās vienotības” (JV) valdi un frakciju izvirzīt jaunu nākamo premjera amata kandidātu. Kariņš vairs nepretendēšot uz Ministra prezidenta amatu.

Līdz ar Kariņu demisionēšanu būs kritis viss Ministru kabinets, tādējādi paverot ceļu jaunas valdības izveidošanai ar JV, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un “Progresīvajiem” kā tās potenciālo kodolu.