Atpakaļ

ASV aiztur pirms 27 gadiem notikušajā Tupaka Šakura slepkavībā iesaistītu personu

ASV aizturēts par saistību ar 1996.gadā notikušo repera Tupaka Šakura slepkavību aizdomās turētais.

Aizturēšana notika pēc tam, kad izmeklētāji ieguva pavedienus par Tupaka slepkavību, izmeklējot repera Bigija Smola nogalināšanu, kas notika pusgadu pēc Tupaka slepkavības.

Abu slepkavību izmeklēšanā figurēja Dveins “Keffe D” Deiviss, kuru piektdien aizturēja un apsūdzēja slepkavībā. Prokuratūra paziņoja, ka viņš pasūtīja un izplānoja Šakura slepkavību.

Tagad pensionētais Losandželosas policijas detektīvs Gregs Kedings tika norīkots Smola slepkavības izmeklēšanai. 2009.gadā viņš iztaujāja Deivisu, kuram lietā bija ieinteresētās personas statuss. Deiviss bija piedalījies ballītē Petersona automuzejā, pēc kuras apmeklējuma Smolu nošāva.

Kedings palīdzēja sagatavot lietu par narkotiku apriti pret Deivisu, kas ļāva Losandželosas policijai iztaujāt aizdomās turēto. Līdz šim arī Smola slepkavības lietā neviens nebija aizturēts.

Sniedzot liecību Deiviss esot atzinis gan savu līdzdalību Šakura slepkavībā, gan detalizēti izstāstījis, kā arī līdzzinātājiem nogalināja reperi, stāstīja detektīvs, vienlaikus atzīstot, ka narkotiku lietā iegūtā imunitāte liedza policijai šīs liecības izmantot pret Deivisu.

Tomēr tagad 60 gadus vecais Deiviss, kurš repera slepkavības lietā figurē jau kopš izmeklēšanas pirmsākumiem, par pastrādāto un savu iesaistīšanos ir sācis stāstīt publiski gan dokumentālajās filmās, gan raidierakstos un 2019.gadā izdotos memuāros.

Izmeklētāju vērtējumā viņš nešāva uz Šakuru, bet gan bija bandas līderis.

Nevadas štatā, kur atrodas Lasvegasa, par slepkavību var apsūdzēt arī nozieguma līdzdalībniekus.

Savos memuāros Deiviss atzinis, ka sagādāja Šakura slepkavībā izmantoto šaujamieroci.

Viņu aizturēja piektdien pastaigas laikā netālu no mājām Lasvegasā. Neilgi pēc tam prokuratūra paziņoja, ka viņam izvirzīta viena apsūdzība par slepkavību ar nāvējošu ieroci.

Zvērinātie, kuriem jāizvērtē apsūdzības pirms prāvas, arī nobalsoja par apsūdzības papildināšanu ar iesaisti bandā, kas notiesāšanas gadījumā nozīmētu papildu cietumsodu līdz 20 gadiem.

Jūlija nogalē zvērinātie sāka uzklausīt Deivisa līdzgaitnieku, Šakura draugu un lietā sākotnēji iesaistītu, bet tagad jau atvaļinātu policistu liecības, secinot, ka strauji saasinājās strīds starp Šakura izdevniecību “Death Row Records” un ar Deivisu saistīto “Bad Boy Records”, kas pārstāvēja Smolu.

Bigijs Smols, kas pazīstams arī kā “Notorious B.I.G.” (īstajā vārdā Kristofers Voless), ierakstīja savu otro albumu, kad Lasvegasā 1996.gada 13.septembrī 25 gadu vecumā pēc sašušanas nomira viņa kādreizējais sabiedrotais, bet par niknu sāncensi kļuvušais Šakurs. Medijos izplatījās ziņas, ka Šakurunošāva “Notorious B.I.G.” grupējuma locekļi, ko viņa toreizējais producents Šons “Puff Daddy” Kombss kategoriski noliedza.

Šakurs nomira slimnīcā nedēļu pēc šaušanas, kas notika 1996.gada 7.septembrī. Šakurs kopā ar “Death Row Records” dibinātāju Marjonu Naitu Lasvegasā vēroja Maika Taisona boksa maču. Pēc cīņas beigām abi vīrieši iesaistījās kautiņā ar Deivisu un viņa radinieku Orlando Andersonu, ar kuru Šakuram jau iepriekš bijuši konflikti.

Vēlāk tajā pašā vakarā Šakurs sēdēja Naita vadītā automašīnā BMW, kad pie tās piebrauca automašīna “Cadillac”, no kuras raidīti šāvieni vairākārt trāpīja reperim.

Deiviss savos memuāros apgalvoja, ka atradās “Cadillac” priekšējā pasažiera sēdvietā un padeva šaujamieroci uz automašīnas aizmuguri, kur atradās Andresons un vēl viena persona.

Šāvieni uz BMW raidīti no automašīnas aizmugurējā sēdekļa.

Andersons, kurš nomira divus gadus pēc slepkavības, vienmēr noliedza savu saistību ar Šakura nogalināšanu.

Pēc sešiem mēnešiem – 1997.gada 9.martā Losandželosā tika nošauts arī pats 24 gadus vecais “Notorious B.I.G.”.

Tupaks Šakurs tika nogalināts neilgi pēc ceturtā soloalbuma “All Eyez on Me” izdošanas. Sešas reizes “Grammy” balvai nominētais Šakurs joprojām tiek uzskatīts par vienu no visu laiku ietekmīgākajiem un daudzpusīgākajiem reperiem.