Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

ASV senators: Krievijas kodoluzbrukums Ukrainai būs uzbrukums NATO

Krievijas kodoluzbrukums Ukrainai tiks uzskatīts par uzbrukumu NATO, brīdināja ietekmīgais ASV senators Lindsijs Greiems.

Ar brīdinājumu senators nāca klajā pēc tam, kad bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs bija paudis, ka Krievijai būs jāpielieto kodolieroči, ja Ukrainas karaspēks apdraudēs Krievijas teritoriju.

“Vēršos pie maniem krievu draugiem, kas runā par kodolieroču izmantošanu Ukrainā: jums jāsaprot, ka tas būs uzbrukums NATO, ņemot vērā Ukrainas tuvumu NATO teritorijai,” tviterī norādīja republikāņu senators.

“Laiks atskurbt, saprast, ka jūsu barbariskais iebrukums Ukrainā nestrādā, izvāciet karaspēku un glābiet daudzus jaunus krievus no bezjēdzīgas nāves,” mudināja Greiems.

Jūnijā Greiems un senators demokrāts Ričards Blūmentāls iesniedza rezolūciju, kurā teikts – ja Krievija, Baltkrievija vai to atbalstītie grupējumi izmantos kodolieročus, kas izplatīs radioaktīvo piesārņojumu NATO teritorijā, tas tiks uzskatīts par uzbrukumu NATO.

“Šī rezolūcija iecerēta, lai paustu skaidru signālu [Krievijas diktatoram] Vladimiram Putinam un viņa armijai: viņi tiks iznīcināti, ja viņi lietos taktiskos kodolieročus vai ja viņi iznīcinās kodolspēkstaciju tādā veidā, ka tas apdraud līdzās esošās NATO valstis,” tolaik sacīja Blūmentāls.