Atpakaļ

Atklāj tehnoloģiju telpu cilvēkiem ar invaliditāti

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” šodien plkst.10 atvērs tehnoloģiju telpu cilvēkiem ar invaliditāti, uzsākot dalību Eiropas Pieejamības resursu centra darbībā.

Jaunā telpa būs vieta, kur cilvēki ar invaliditāti varēs iepazīties ar dažādām inovatīvām tehnoloģijām, uzlabot saskarsmi un komunikāciju, kā arī iepazīties ar citu valstu iniciatīvām un digitāliem risinājumiem, stāstīja “Apeirona” vadītājs Ivars Balodis.

Viņš uzsvēra, ka digitālās prasmes nav tikai izklaide, šīs prasmes noder arī sociālās dzīves uzlabošanai.

Tehnoloģijas telpa ir izveidota ar uzņēmuma “Latvijas mobilais telefons” un Latvijas Autisma apvienības atbalstu. Pēc Eisakas paustā, ar laiku šo telpu plānots veidot kā socializācijas un saskarsmes vietu, lai mazinātu šo cilvēku vientulību un izolētību, palīdzētu viņiem atrast domubiedrus un draugus.

“Apeirons” kopā ar Eiropas invaliditātes eksperti Dainu Podziņu iesaistās Eiropas Komisijas Nodarbinātības ģenerāldirektorāta iniciētā Eiropas Pieejamības resursu centra “AccessibleEU” izveidē un darbībā. “AccessibleEU” ir viena no iniciatīvām Eiropas Komisijas stratēģijā par personu ar invaliditāti tiesībām.

Pasākums notiks Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” telpās, Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 38, K-1 (ieeja no pagalma).