Atpakaļ

Atklās Brocēnu saules elektrostaciju

Šodien plkst.12 norisināsies Brocēnu saules elektrostacijas (SES) atklāšanas pasākums.

“AJ Power” investējis 4,6 miljonus eiro industriālā saules enerģijas parka Brocēnos izbūvē.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies pārstāvji no “AJ Power”, “Schwenk Latvija”, Saldus novada pašvaldības, “Baltcap”, “SEB banka”, “Signet bank”, AS “Sadales Tīkls”, kā arī “AJP Capital”.

Brocēnu saules elektrostacijas (SES) kopējā platība ir vairāk nekā 10 hektāri, kuros izvietoti 11 520 saules paneļi ar kopējo jaudu 6,5 megavati (MW). Gada laikā SES saražos vairāk nekā 5500 megavatstundas (MWh) atjaunīgās enerģijas, kas tiks izmantota Latvijas būvmateriālu ražotāja “Schwenk Latvija” vajadzībām.

No projekta kopējām 4,6 miljonu eiro investīcijām 3,55 miljoni eiro ir “SEB bankas” piešķirtais aizdevums, 850 000 eiro – “Baltcap” investīcijas, bet 200 000 eiro ir fonda “Solar Core Plus” līdzekļi.

“AJ Power” ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2022.gadā bija 90 miljoni eiro. “Firmas.lv” informācija liecina, ka grupas uzņēmumu patiesie labuma guvēji ir Jānis Lielcepure un Anete Freiberga-Samtiņa.