Atpakaļ

Atklās jaunu skolotāju piesaistes projekta vasaras mācību sesiju

Šodien plkst.10 Jelgavas tehnikumā atklās jaunu skolotāju piesaistes projekta “Mācītspēks” jaunā kursa vasaras mācību klātienes sesiju, aģentūru LETA informēja projekta pārstāve Elza Lāma.

Atklāšanā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela, LU 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Skolotājs” direktore Ieva Margeviča-Grinberga, Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzīte un “Mācītspēks” absolvente, Jelgavas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Gunita Butāne.

Pasākumā piedalīsies arī 91 jaunais “Mācītspēks” skolotājs, kas izturējuši 2023.gada atlasi un šogad uzsāks darba vidē balstītas studijas skolotāja kvalifikācijas ieguvei vienlaikus ar darbu kādā no Latvijas skolām.

Maija sākumā noslēdzās šī gada dalībnieku atlase. Lāma norādīja, ka no kopumā saņemtiem 378 pieteikumiem 277 bija atbilstoši projekta uzņemšanas kritērijiem, savukārt atlasi izturēja 134 dalībnieki. Daļa no atlasi izturējušiem kandidātiem no dalības projektā pašlaik ir atteikušies finansiālu, profesionālu vai ģimenes apstākļu dēļ.

Lai skolā varētu sākt strādāt projekta “Mācītspēks” skolotājs, obligāts nosacījums skolai ir iespēja piedāvāt 14-21 kontaktstundu lielu slodzi nedēļā, kā arī mentora atbalstu.