Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Atklās Ventspils slimnīcas pārbūvēto Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu

Šodien svinīgi tiks atklāta jaunizbūvētā un aprīkotā Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa, Laboratorija un diagnostikas kabineti, informēja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa darbu jaunajās telpās sāks 30.oktobrī plkst.8, ieeja tajā būs no Inženieru ielas puses – tāpat kā līdz būvdarbu uzsākšanai.

Savukārt Laboratorija darbu jaunajās telpās sāks 6.novembrī.

Kā skaidro Rudzroga, Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa kļuvusi plašāka un tajā nodalītas pacientu plūsmas. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, ir nodalīts no Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas, turklāt tas ir lēzenāks, nodrošinot ērtu pārvietošanos. Īstenojot projektu, izbūvēti un aprīkoti arī ārstu – speciālistu kabineti un manipulāciju zāles, izveidots novērošanas postenis un akūtās palīdzības zāle.

Projektā būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas, apvienojot dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju.

Izbūvētas arī Diagnostikas nodaļas telpas – rentgenogrāfiskie un datortomogrāfijas izmeklējumi tagad būs ērtāk pieejami apmeklētājiem. Arī stacionārā esošo pacientu nogādāšana uz izmeklējumiem kļuvusi ērtāka, jo izbūvētas plašas uzgaidāmās telpas un gaitenis, uzsver slimnīcas pārstāve.

Būvdarbus veica SIA “Pilsbūve”, savukārt pasūtītāja pārstāvis projektā ir Komunālā pārvalde. Projekta autors ir arhitekts Gundars Vīksna.

Kopējās būvdarbu izmaksas ir 3,46 miljoni eiro, no kuriem 2,36 miljoni ir piesaistītais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, valsts finansējums – 272 000 eiro un slimnīcas finansējums – 825 000 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Pilsbūves” apgrozījums 2022.gadā bija 5,33 miljoni eiro, bet peļņa – 0,26 miljoni eiro. Ventspilī reģistrētajam uzņēmumam ir seši līdzīpašnieki – Ojārs Stūris (24%), Aivars Avotiņš (24%), Vladimirs Budigins (16%), Irisa Kārkliņa (12,27%), Teika Šķēle (12%) un Ligita Franka (11,73%).