Atpakaļ

Atpūtnieku rupjo vēršanos pret Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieku vērtēs kriminālprocesā

Valsts policija (VP) vienu no iepriekš sāktajiem administratīvo pārkāpumu procesiem par atpūtnieku rupjo vēršanos pret Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieku pārkvalificējusi par kriminālprocesu.

Saistībā ar 16.jūlija notikumiem Jūrmalā pludmalē, kur Valsts policija saņēma izsaukumu no Jūrmalas pašvaldības policijas, veikta materiālu analīze un tās rezultātā nolemts vienu no iepriekš sāktajiem administratīvo pārkāpumu procesiem pārkvalificēt atbilstoši Krimināllikuma pantam par huligānismu.

Notikuma dienā VP ierosināja divus administratīvā pārkāpuma procesus pret vienu no video redzamajām personām, kādu 1964.gadā dzimušu vīrieti – viens process tika sākts par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību. Par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājumus vai naudas sods līdz 500 eiro.

Otrs process tika ierosināts par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu

vai amatpersonas darbības traucēšanu. Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro.

Abos šajos administratīvā pārkāpuma procesos vēl nav pieņemti lēmumi par personai piemērojamā soda apmēru.

Pārbaudot informāciju par iesaistītajām personām, konstatēti arī augstāk minētā vīrieša veiktie pārkāpumi internetā, proti, šī gada maijā kādā publiski pieejamā sociālo tīklu vietnē vīrietis publicējis saturu, kurā izmantoti totalitāro režīmu simboli, par ko arī tika sākts administratīvā pārkāpuma process un šajā gadījumā vīrietim jau piemērots administratīvais sods – brīdinājums.

VIDEO:

Sociālajos medijos bija publicēts videoieraksts, kurā Jūrmalā krieviski runājoši atpūtnieki izaicināja un rupji lamāja Jūrmalas pašvaldības policistu, kā arī Jūrmalas glābšanas dienesta glābējus.

Kā iepriekš informēja Jūrmalas pašvaldības policija, 16.jūlijā tika saņemta informācija, ka Majoru pludmalē atrodas vairākas personas, iespējams, alkohola reibumā, kuras pārkāpj sabiedrisko kārtību, spēlē futbolu, ar bumbu trāpot citiem pludmales apmeklētājiem, un klaji ignorē citu atpūtnieku lūgumus to pārtraukt.

Ierodoties notikuma vietā, Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki sastapuši personas, kuras atbilda iepriekš sniegtajam aprakstam. Jūrmalas pašvaldības policijas inspektore personām izteikusi aizrādījumu un lūgusi ievērot sabiedrisko kārtību. Personas uz lūgumu nav reaģējušas, lamājušās necenzētiem vārdiem un mērķtiecīgi centušās izraisīt konfliktu ar pašvaldības policijas darbiniekiem.

Personas atkārtoti tikušas aicinātas pārtraukt pretlikumīgās darbības. Arī šos aicinājumus tās ignorēja, un konfliktā pret policijas darbiniekiem iesaistījās vēl vairāki kompānijas dalībnieki, kuri izturējās klaji agresīvi. Personas provocēja policijas darbiniekus un nepildīja viņu likumīgās prasības.

Pašvaldības policija norāda, ka, ņemot vērā, ka konfliktējošajā pusē bija iesaistītas vairākas agresīvi noskaņotas personas un konflikts notika blīvi apmeklētā pludmales nogabalā, tika piesaistīti citi policijas papildspēki, tajā skaitā Valsts policijas darbinieki. Konflikta eskalācija tika lokalizēta, vienlaikus rūpējoties arī par citu pludmales apmeklētāju, tostarp bērnu, drošību.

Pret vienu no personām, kura nepakļāvās vairākkārtējām policijas darbinieku likumīgajām prasībām, tika pielietoti piespiedu līdzekļi.