Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Augustā notiks III starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2024”

No 5.augusta līdz 11.augustam Ventspilī notiks III starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2024”, informēja Ventspils Mūzikas vidusskolas projektu koordinators Aldars Šagžijevs.

Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Francijas asociāciju “Concerto Grosso” piedāvā jaunajiem pianistiem un klavierspēles pedagogiem no visas pasaules pulcēties Ventspilī, lai mācītos un dalītos pieredzē kopā ar meistarkursu vadītājiem un savas jomas speciālistiem.

Meistarkursus vadīs Antuāns Buvī no Francijas. Buvī sāka apgūt klavierspēli un klavesīnspēli Parīzē. Viņš turpināja izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pie Teofila Biķa un Sergeja Osokina. Viņš ir franču mūzikas interprets, kurš piedāvā reti atskaņotus skaņdarbus.

Meistarkursu vadīs Šū Nins no Ķīnas sāka apgūt klavierspēli pie savas mātes, turpinājis studijas pie vairākiem ievērojamiem pasniedzējiem, tostarp Biķa un Jura Žvikova.

Viņš ir bijis klavierspēles profesors Sičuanas Universitātē un kopš 2007.gada ir pedagogs Ļjū Šikuņa klavieru un mākslas centrā Čendu pilsētā.

Meistarkursu vadītājs Endijs Renemanis klavierspēli apguvis Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, JVLMA, kā arī “Ecole Nationale de Musique de Fresnes” un “Schola cantorum” Parīzē, kur ieguvis profesionālo doktora grādu klavieru specialitātē pie profesora Igora Lazko. Renemanis ir daudzu starptautisko konkursu laureāts, koncertējis plaši Eiropā un strādā Ventspils Mūzikas vidusskola.

Meistarkursu vadīs Žvikovs, kurš studējis Jelgavas Mūzikas vidusskolā, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, JVLMA, Luksemburgas konservatorijā un Pībodija konservatorijā Baltimorā, ASV. Viņš regulāri sniedz solo koncertus, spēlē kameransambļos un sniedz meistarklases daudzās Eiropas Mūzikas augstskolās. Žvikovs ir strādājis arī Kalifornijas Mākslas Institūtā.

“Ventspils Piano 2024” meistarkursi norisināsies Ventspils Mūzikas vidusskolā. Kursu dalībnieku koncerti notiks koncertzālē “Latvija” un citās koncertu norises vietās.

Aktīviem dalībniekiem tiks nodrošinātas četras kontaktstundas, iespēja vērot citu dalībnieku kontaktstundas un piedalīties vienā vai vairākos koncertos koncertzālē “Latvija” vai Ventspils Jaunrades namā. Pasīvie dalībnieki varēs vērot visas kontaktstundas un klausīties koncertus. Aktīviem dalībniekiem ir iespēja meistarkursu laikā kopā ar simfonisko orķestri atskaņot vienu daļu no izvēlētajiem klavierkoncertiem. Katram šīs kategorijas dalībniekam būs viens mēģinājums ar orķestri, un meistarkursu vadītāji izvēlēsies, kuri no dalībniekiem uzstāsies noslēguma koncertā.

Pieteikuma forma jāiesūta elektroniski līdz 1.jūlijam uz e-pastu “juris.zvikovs@jvlma.lv”.

Ventspils Piano meistarkursu idejas autors ir franču pianists un pedagogs Buvī. Meistarkursi aizsākās 2012.gadā Daugavpilī, sadarbojoties ar Francijas asociāciju “Concerto Grosso” un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu.

Sākotnēji kursi koncentrējās uz solo repertuāru, bet drīz vien dalībniekiem radās iespēja muzicēt kopā ar Daugavpils Kamerorķestri Aivara Broka vadībā. Šī unikālā pieredze piesaistīja daudzus jaunus pianistus no dažādām valstīm.

2018.gadā meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, kur tie notiek Ventspils Mūzikas vidusskolā. Jaunie pianisti no Ķīnas īpaši iemīļojuši šos kursus, pateicoties ķīniešu pedagoga Nina darbībai. Nins pēc studijām JVLMA atgriezās Ķīnā un izveidoja savu mūzikas skolu, popularizējot Latviju kā lielisku vietu muzikālajai izglītībai.