Atpakaļ

Augustā Ventspils svinēs 733.dzimšanas dienu “Virpuļo!”

No 4.augusta līdz 6.augustam Ventspils svinēs 733.dzimšanas dienu “Virpuļo!”, aģentūru LETA informēja Ventspils Kultūras centra direktors Māris Valtenbergs.

Trīs svētku dienas būs piepildītas ar ziedu, mūzikas un jaunā rodeļa virpuļiem. Svētkos būs vairāk nekā 40 pasākumu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Līdz ar Ostas ielas promenādes remontdarbiem, svētku galvenās norises notiks pilsētas centrā – Lielajā laukumā un Reņķa dārzā.

Svētku ieskaņā, 4.augustā, koncertzāles “Latvija” amfiteātrī notiks svinīgā svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā viesosies “Mirage Jazz Orchestra”, dziedātāja Marta Džulioni (Itālija) un viens no vadošajiem itāļu trombonistiem un aranžētājiem Massimo Morganti. Dienas izskaņā izdejoties Vecpilsētas tirgus laukumā aicinās Žoržs Siksna, bet koncertzāles “Latvija” Zaļajā istabā notiks vakara koncerts “(ne) akadēmiskās” noskaņās.

Sestdienas rīts sāksies ar svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

21.Starptautiskā ziedu paklāju festivāla krāšņie darbi būs apskatāmi Lielajā laukumā. Tos būs veidojuši floristi no Spānijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Turpat arī visu pēcpusdienu ar īpašu programmu gardēžus aicinās vadošie Latvijas šefpavāri un bārmeņi. Laba mūzika, dejas, gardi un atspirdzinoši kokteiļi, pavāru meistardarbi, konkursi, balvas un pozitīvas emocijas. Muzikālos brīžus varēs pavadīt saulainos regeja ritmos kopā ar reperi un producentu Strübergu un Horenu no grupas “Riga Reggae”.

Reņķa dārzs pārsteigs ar muzikālo dažādību – viesosies Latvijas grupas “Otra puse” un “Rīgas modes”, grupa no Vācijas “Brass Riot” un tālākie viesi “Tofa Jaxx” no Tanzānijas. Būs pieejami Baltijas labāko modes, rotu un aksesuāru dizaineru izstrādājumi. Bērnus un jauniešus uzrunās laikmetīgās mākslas projekts “Māksla uz riteņiem”.

Vecpilsētas svētku notikumos aicina Ventspils bibliotēkas tradicionālajos Grāmatu svētkos, kuri šogad tematikā “Droša un tīra Eiropa”. Šo svētku laikā Rātslaukumā piedalīsies Latvijas grāmatu izdevēji ar savu produkciju, bet muzicēs Raitis Zapackis ar programmu gan lieliem, gan maziem. Kā ierasts notiks arī Ventspils pilsētas un novada grāmatu autoru sveikšana.

Vecpilsētas tirgus laukumā būs iespēja iepirkties svētku tirgū. Laimīgās stundas sagaida ikvienu Amatu mājas apmeklētāju. Bet Livonijas ordeņa pilī viduslaiku cīņas, sadzīve un laimes pilnas darbnīcas. Viduslaiku dziedājumos “Muļķības slavinājums. Folijas” un “Madrigāli. Dziesmas mātes valodā”.

Jaunpilsētas laukumā pie strūklakas “Saules laiviņas” ērti būs iekārtojušies amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, bet Dzirnavu laukums ar Annels atrakcijām gaidīs mazos svētku apmeklētājus.

Zinātnes centrs “Vizium” uz savas terases piedāvās tehnoloģiju radošās darbnīcas un citas aizraujošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Sportisks azarts valdīs Latvijas atklātajā spēkavīru čempionāta 6.noslēdzošajā posmā, kas notiks Olimpiskajā centrā “Ventspils” pie Ledus halles, savukārt, Ventspils lidostas teritorijā norisināsies Latvijas dragreisa festivāls.

Aktīvākās dienas vakara daļā Lielajā laukumā muzicēs Ventspils bigbends un solisti Ralfs Eilands un Elza Rozentāle. Programmā izskanēs klausītāju atzinību guvusī komponista Zigmara Liepiņa mūzika. Īpašs muzikāls pārsteigums vakara kulminācijā – deju mūzikas projekts “House Gospel Choir” no Lielbritānijas. Natālijas Mediksas vairāk nekā 10 gadus vadītās vokālās grupas unikāli pārsteidzošajā skanējumā satiksies deju mūzika un desmit enerģijas pilni dziedātāji ar perfekti noslīpētām balsīm.

Pēc noslēguma koncerta un Ventspils mēra Jāņa Vītoliņa (“Latvijai un Ventspilij”) svētku uzrunas, debesīs uzmirdzēs krāšņā uguņošana. Pirotehniskie elementi naksnīgajās debesīs tiks izšauti no Olimpiskā centra teritorijas un attiecīgi labākā priekšnesuma redzamība būs no Lielā laukuma, Lielā prospekta un tuvējām teritorijām.

Sestdienas nakts būs pilna jautrības, gan izbraucot ar Mazbānīša vēlā vakara reisiem, virpuļojot izgaismotajā Rodeļu trasē, gan arī izdejojoties Reņķa dārza nakts dejās, kurās muzicēs grupas “Citi zēni”, “A-Europa” un apvienība “Krata” ar zināmo Latvijas reperi Edavārdi un viņa skatuves biedriem. Mierīgākās noskaņās nakts koncertā aicina Ventspils Svētā Krusta Romas katoļu baznīca, kurā muzicēs Ventspils vokālā grupa.

Svētdien, 6.augustā, možs rīts Bērnu pilsētiņā un aktīva pēcpusdiena bērnu parkā “Fantāzija”, kur viesosies klauns Cronopio no Argentīnas. Mazajiem apmeklētājiem jautrība putu ballītē, bet vismazākajiem sacensības rāpošanā.

Piejūras brīvdabas muzejā Amatu dienas rosība, nodarbes bērniem, mini Zoo un grupas “Lauku muzikanti” koncerts.

Svētdienas izskaņā Pārventas estrādē tradicionālais bardu koncerts, bet koncertzālē “Latvija” iemīļotās dziedātājas Marijas Naumovas jubilejas koncerts.

Ar pilnu programmu varat iepazīties šeit.