Atpakaļ

Aviokompānija “airBaltic” emitējusi obligācijas 340 miljonu eiro vērtībā

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” emitējusi obligācijas 340 miljonu eiro vērtībā, otrdienas vakarā tviterī paziņojis satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Briškens norāda, ka tirgus pieprasījums pēc šiem vērtspapīriem vairāk nekā divkārt pārsniedzis mērķa summu.

Satiksmes ministrs uzsver, ka obligāciju emitēšana ļaušot “airBaltic” augt, proti, paplašinot Rīgas savienojamību, palielinot floti un ienākot jaunos tirgos. “Nākamie soļi – stratēģiskā investora piesaiste un uzņēmuma akciju kotācija Rīgas biržā,” piebildis Briškens.

“No kopējās obligāciju summas, 290 miljonus eiro iegādājās privātie investori. Valsts iegādājās 50 miljonus eiro. Pieprasījums pēc vērtspapīriem pārsniedza piedāvājumu, gala pasūtījumu vērtībai pārsniedzot 840 miljonus eiro,” tviterī raksta Briškens.

Kā informēja aviokompānijā, “airBaltic” prezidents un izpilddirektors Martins Gauss, norāda, ka “ar šo veiksmīgo obligāciju emisiju “airBaltic” ir nostiprinājusi savas pozīcijas Baltijas reģionā, piekļūstot starptautiskajiem parāda kapitāla tirgiem, izmantojot eiroobligāciju piedāvājumus”.

“Obligāciju emisija tiks izmantota, lai refinansētu mūsu iepriekš emitētās 200 miljonu eiro obligācijas, apliecinot investoru uzticību airBaltic kvalitatīvi izstrādātajai un pārliecinošajai stratēģijai. Lai vēl vairāk uzlabotu uzņēmuma finansiālo stabilitāti, šis refinansējums ievērojami palielinās mūsu likviditāti, ļaujot mums turpināt investēt flotes paplašināšanā un modernizācijā. Šī diena iezīmē vēsturisku notikumu mūsu lidsabiedrībai”, uzsver Gauss.

Paredzams, ka norēķini par obligācijām notiks 2024. gada 14. maijā, un tās ir plānots kotēt “Euronext Dublin” biržā, kas ir viena no pasaulē atzītākajām obligāciju kotēšanas vietām, norāda aviokompānija.

“airBaltic” auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 664,289 miljonu eiro apmērā, kas ir par 33,2% vairāk nekā 2022.gadā, kā arī kompānija guva peļņu 33,852 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 97,97% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 2,03%.