Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

“Balta”: Augusta vētras un krusas radītie zaudējumi izmaksājuši teju 3,9 miljonus eiro

Apdrošināšanas AS “Balta” (PZU grupa) klientiem rezervētā atlīdzību kopsumma par augustā piedzīvotās vētras un krusas radītajiem zaudējumiem sasniegusi rekordlielu apjomu – gandrīz 3,9 miljonus eiro.

No tiem lielākās izmaksas divu miljonu eiro apmērā ir īpašuma apdrošināšanā, kam seko atlīdzības par automašīnām un labības laukiem nodarītajiem postījumiem – attiecīgi 1,1 miljons eiro un 800 000 eiro.

Līdz šim par augusta krusas un vētras nodarītājiem zaudējumiem “Balta” saņēmusi jau 751 atlīdzības pieteikumu. No tiem lielākais skaits saņemts mājokļa un KASKO apdrošināšanas produktos.

Apdrošinātājs joprojām turpina saņemt arvien jaunus atlīdzību pieteikumus, kā rezultātā šobrīd jau tā rekordlielā klientiem rezervētā atlīdzību summa teju četru miljonu eiro apmērā varētu vēl būtiski pieaugt, prognozē “Baltas” pārstāvji.

Saskaņā ar atlīdzību datiem 60% krusas postījumu šomēnes reģistrēti Dobeles novadā. Pēc piedzīvotās vētras un krusas vietējās auto remontdarbnīcās veidojās milzīgas rindas, un “Balta” aplēses liecina, ka astoņus gadus vecu un vecāku automašīnu segmentā ap 20% cietušo spēkratu būs jānoraksta zaudējumos, jo remonta summa tuvojas auto tirgus vērtībai.

Lielgraudu krusa nesaudzē arī citus īpašumus – tā viegli pārsit māju jumtus, noposta dārzus un sējumus, sabojā lauksaimniecības tehniku, ēku fasādes un saules paneļus. Šī vasara nav vienīgais piemērs apjomīgajiem zaudējumiem, ko nodara šī postošā dabas stihija – arī 2020.gada jūnijā Latvija piedzīvoja spēcīgu krusu, kas gan radīja salīdzinoši mazākus zaudējumus 300 000 eiro apmērā.

Kā norāda “Balta” valdes loceklis Uldis Dzintars, augusta vētra skārusi arī kaimiņzemes. Salīdzinoši mazāki zaudējumi bijuši Igaunijā, kur “Balta” māsas kompānijas PZU atlīdzību izmaksas sasniegušas 200 000 eiro, bet tikmēr Lietuvā PZU grupas apdrošināšanas sabiedrība “Lietuvos Draudimas” klientiem izmaksājusi jau sešus miljonus eiro.

“Baltas” pārstāvji norāda, ka daudzi par nelaimi aizdomājas tikai tad, kad tā jau notikusi. “Balta” šogad fiksēti vairāki mēģinājumi apdrošināties pēc vētras vai tās laikā, taču apdrošināšanas būtība ir aizsargāt pret neparedzētiem gadījumiem, pasargājot tos, kas savus īpašumus apdrošinājuši savlaicīgi. Kā rāda “Balta” apkopotie dati, klientu vēlme iegādāties KASKO apdrošināšanu vētras laikā pieaugusi piecas reizes, bet interese par īpašuma apdrošināšanu palielinājusies trīs-četras reizes.

Risku apdrošināšanas kompānija “Balta”, kas ietilpst PZU grupā, pērn guvusi 10,8 miljonu eiro provizorisko peļņu, kas ir par 16,1% lielāka nekā 2021.gadā.

“Balta” ietilpst PZU grupā.

Kā ziņots iepriekš, 7.augustā Latviju šķērsoja aukstā gaisa fronte, līdz ar to siltajā un mitrajā gaisa masā veidojās spēcīgi negaisa mākoņi, kas sev līdzi nesa ekstremāli stipras lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Zemgali un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nodarot Dobeles novadā.