Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Baumanis Eiropas čempionātu noslēdz ar uzvaru pēdējā posmā

Latvijas rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien Vācijā Eiropas čempionāta sestajā posmā RX1 klasē izcīnīja uzvaru, taču kopvērtējumā meistarsacīkstes otro gadu pēc kārtas noslēdza otrajā pozīcijā, informē autosportista komanda.

Esteringas trasē Baumanim jau treniņbraucienos izdevās sasniegt labu ātrumu, saglabājot to pēc tam arī sacensībās. Pirmajā braucienā latvietis tika pie pārliecinošas uzvaras un kopējā ieskaitē sasniedza trešo labāko rezultātu.

Savukārt otrajā braucienā Baumanis tika pie otrā labākā rezultāta, atkārtojot to pašu sniegumu arī trešajā un ceturtajā braucienā. Otrā vieta pēc kvalifikācijas braucieniem Baumanim ļāva nopelnīt divus punktus Eiropas čempionāta kopvērtējumā, kā arī nodrošināt pirmo starta rindu pusfināla braucienam.

Savā pusfināla braucienā Latvijas pilots bija ātrākais, par 1,6 sekundēm apsteidzot beļģi Enco Idi. Tāpat Baumanis bija par četrām sekundēm ātrāks nekā otra pusfināla uzvarētājs zviedrs Pēters Hēdstrems.

Arī finālā Latvijas pārstāvis turpināja braukt pārliecinoši un labākais starta reakcijas laiks starp visiem sešiem finālistiem ļāva pirmo līkumu izbraukt kā līderim, nosargājot pirmo vietu līdz pat finišam.

Baumanis, kurš šosezon uzvarēja arī pirmajā Eiropas čempionāta posmā Ungārijā, kopvērtējumā ar 86 punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, bet par Eiropas čempionu ar 92 punktiem kļuva Zviedrijas pilots Antons Marklunds. Pie Eiropas čempionāta bronzas godalgas ar 76 punktiem tika Lielbritānijas pārstāvis Patriks O’Donovans.

Arī pērn Latvijas pilots kļuva par vicečempionu RX1 klasē.