Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Bezdarba līmenis lēnām samazinās, vakanču skats pieaug

 Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā lēnām samazinās, taču vakanču skaits pieaug, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Patlaban nevar uzskatīt, ka bezdarba rādītāji Latvijā būtu satraucoši, attiecīgi neradot bažas arī par to, ka darba tirgū vērojams kādas ļoti negatīvas tendences. No februāra vidus var vērot bezdarba līmeņa samazināšanos, kas turpinājās arī martā, reģistrētā bezdarba līmenim sasniedzot 6,7%. NVA reģistrā ir vairāk nekā 60 000 bezdarbnieku.

Arī reģionu griezumā situācija īpaši nemainās – Rīgā bezdarba līmenis ir ap 4%, Latgalē – ap 14%. Šāda situācija ar ievērojamām reģionālajām atšķirībām saglabājas jau ilgstoši.

Ievērojami pieaudzis reģistrēto vakanču skaits, pārsniedzot 30 000. Martā vien reģistrēti vairāk nekā 14 000 jaunu darba vietu. Vakances ir tradicionālās jomās – būvniecībā, apstrādes rūpniecībā, loģistikā.

Simsone arī pastāstīja, ka patlaban birokrātiskie šķēršļi Ukrainas bēgļiem nodarbinātības sākšanai samazināti līdz minimumam, tostarp tur, kur tas iespējams, netiek prasītas valsts valodas prasmes. Darba devējiem arī nav tādu saistību, kādas ir parasti, nodarbinot trešo valstu pilsoņus. NVA piedāvā atbalstu nodarbinātības sākšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot vienreizēju 500 eiro atbalstu.