Atpakaļ

Bezemisiju autobusu iegādei pieteikušās 11 pašvaldības

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu atlasē, kur pašvaldības varēja pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, ir saņēmusi 11 projektu iesniegumus, kuros plānoti Taisnīgas pārkārtošanās fonda (TPF) finansējuma ieguldījumi 6,16 miljonu eiro apmērā, informēja CFLA pārstāvji.

Aktīvākās bijušas Vidzemes un Latgales statistiskajos reģionos ietilpstošās pašvaldības – no katra reģiona saņemti četri projektu iesniegumi. Kurzemes reģionā finansējumam pieteikušās divas pašvaldības, savukārt Zemgalē – viena.

Iesniegtajos projektos tiek plānots iegādāties 30 elektrotransporta līdzekļus, kas gada laikā pārvadātu vairāk nekā 174 000 pasažierus, kā arī izbūvēt elektroautobusu uzlādes infrastruktūru un iegādāties mobilās uzlādes iekārtas.

TPF atbalsts paredzēts transportlīdzekļu iegādei, ar ko nodrošināt izglītojamo nokļūšanu izglītības iestādēs, sociālo pakalpojumu vai sociālās aprūpes klientu vai darbinieku nogādāšanu pakalpojuma sniegšanas vai saņemšanas vietā.

Tāpat līdzekļi paredzēti tādu transportlīdzekļu iegādei, ar kuriem nodrošināt pašvaldības kultūras darbinieku vai amatiermākslas kolektīvu nokļūšanu uz kultūras pasākumu norises vietām. Vēl paredzēts atbalstīt arī veselības aprūpes pakalpojuma pieejamību, organizējot pacientu nokļūšanu ārstniecības iestādē, ja esošā sabiedriskā transporta sistēma nav tam piemērota.

Projektu iesniegumus CFLA pieņēma no 29.februāra līdz 29.maijam.

Ņemot vērā, ka šajā programmā pieejamais finansējums – 19,8 miljoni eiro no TPF – pārsniedz projektu iesniegumos plānoto, tas ir pietiekams visu iesniegto projektu apstiprināšanai, ja tie atbildīs nosacījumiem.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.