Atpakaļ

Biedrība aicina samazināt šoferiem pieļaujamo alkohola normu līdz 0,0 promilēm

Biedrība “Atkarību mazināšanas un profilakses centrs Atkarībai – nē” aicina samazināt autovadītājiem asinīs pieļaujamās alkohola koncentrācijas normu līdz 0,0 promilēm.

Biedrība vēstulē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kas patlaban skata grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, cita starpā atzīmē, ka šāds ierobežojums atbrīvošot cilvēku no šaubām, vai drīkst sēsties pie stūres.

“Un ciniskā kārtā tādējādi būs iespējams papildināt valsts budžetu no apmaksātajiem sodiem. Nerunājot par iespējami izglābtajām dzīvībām,” pauž biedrība, norādot, ka aptaujas rādot augstu sabiedrības atbalstu šim ierobežojumam.

Biedrība aicina deputātus būt drosmīgiem un pieņemt stingru regulējumu alkohola aprites jomā, lai samazinātu alkohola lietošanas izraisītās sekas nākotnē.

“Mēs aicinām jūs nebūt vienaldzīgiem. Esiet tā Saeima, kura patiesi vēlas rosināt un atbalstīt stingrus, mērķtiecīgus un zinātniski pamatotus alkohola politikas pasākumus, lai samazinātu alkohola patēriņu Latvijā!” aicina biedrība.

Jau ziņots, ka šonedēļ Saeima otrajā lasījumā atbalstīja stingrākus ierobežojumus alkoholisko dzērienu pieejamībai.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.