Atpakaļ

Biežāk novērotie vecāku satiksmes drošības pārkāpumi ir bērnu izlaišana neatļautā vietā un neievietošana autosēdeklītī

Biežāk novērotie vecāku satiksmes drošības pārkāpumi ir bērnu izlaišana neatļautā vietā un neievietošana autosēdeklīt, liecina “Moller Auto” un “Norstat Latvija” veiktā aptauja.

Kopumā aptaujātie norādījuši, ka viņu visbiežāk novērotais ceļu satiksmes drošības pārkāpums, ko vecāki pieļāvuši, vedot bērnus ar auto uz skolu, ir bērnu izlaišana no automašīnas vietās, kur nav atļauts apstāties vai stāvēt. Dati liecina, ka tas novērots 48% gadījumu.

Tikmēr kā otru biežāk novēroto pārkāpumu 46% iedzīvotāji atzīmējuši, ka, braucot uz vai no skolas, bērns automašīnā nav sēdējis autosēdeklītī. Trešais biežāk novērotais pārkāpums 40% respondentu vidū ir bērnu nepiesprādzēšana automašīnā. Savukārt kā ceturtais ar 36% ierindojas tas, ka vecāki nav sekojuši līdzi, kā bērni, izkāpjot no automašīnas, šķērso ielu.

Aptauju 2023.gada augustā īstenoja “Moller Auto”, sadarbojoties ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija”. Tajā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Kompānijas “Moller Auto” apgrozījums 2022.gadā bija 44,137 miljoni eiro, savukārt peļņa bija 1,599 miljoni eiro. Uzņēmums reģistrēts 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. “Moller auto” īpašnieks ir Norvēģijas “Moller Bil”.