Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Bijušajam Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram piespriež nosacītu brīvības atņemšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

Kurzemes rajona tiesa novembra beigās bijušajam Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram Aldim Vilsonam piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Neminot personas vārdu, prokuratūrā informēja, ka 2016.gada nogalē toreizējais Talsu novada pašvaldības izpilddirektors prettiesiski parakstīja kāda uzņēmuma sagatavoto darbu nodošanas pieņemšanas aktu par darbu, kas faktiski netika izpildīts, pēc kā novada dome nepamatoti apmaksāja uzņēmumam izrakstīto rēķinu 67 753 eiro apmērā.

Tā rezultātā domei tika nodarīts materiālais zaudējums lielā apmērā, izraisot smagas sekas.

Tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un notiesāja ar brīvības atņemšanu uz trīs gadiem nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdēs un padomēs, amatpersonu amatus valsts un pašvaldību institūcijās uz trīs gadiem.

Ar tiesas piespriesto sodu Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors ir apmierināts, tāpēc neplāno lūgt tiesai sagatavot pilnu spriedumu, lai iesniegtu apelācijas protestu.