Atpakaļ

“Bite” pakalpojums “Antivīruss+” septembrī novērsis vairāk nekā 14,5 miljonus drošības risku

Šī gada septembrī IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” drošības pakalpojums “Antivīruss+” novērsis vairāk nekā 14,5 miljonu drošības riskus, no nopietniem kibervides apdraudējumiem pasargājot operatora tīklā pieslēgtās ierīces, informēja kompānijā.

Kopumā mēneša laikā drošības riskus mobilajām ierīcēm radījuši teju 14,7 miljoni ļaunprātīgu domēnu.

Analizējot datus, “Bite” eksperti secinājuši, ka izplatītākais apdraudējuma veids bijis dažādas ļaunprātīgas programmatūras, ko krāpnieki izmanto, lai uzlauztu un bojātu lietotāju ierīces un to operētājsistēmas.

Piemēram, septembrī krasi audzis apdraudējumu skaits, kas veikts, izmantojot programmu “Trojas zirgs”. Šī programma visbiežāk izplatās, maskējoties par šķietami nekaitīgu lietojumprogrammu vai datni. Šī gada augustā “Antivīruss+” konstatējis astoņus šādus gadījumus, savukārt septembrī – 634.

No izplatītākajiem apdraudējumu veidiem septembrī bijis arī “typosquatting” jeb interneta saišu zagšana, kriptokrāpšana, kā arī dažādu pikšķerēšanas shēmu izmantošana.

Jau ziņots, ka kopš šī gada jūnija “Bite”, sadarbojoties ar kiberdrošības uzņēmumu “Whalebone”, piedāvā antivīrusa programmu “Antivīruss+”.

“Bite Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 149,824 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 1,1% un bija 22,252 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānija “Bite Latvija” reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 99 085 286 eiro. “Bite Latvija” vienīgā īpašniece ir Lietuvas “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums.