BK “Ventspils” pirmajā spēlē pēc mēnesi ilgas pauzes apspēlē “Viimsi”

Savu pirmo spēli pēc mēnesi ilgas pauzes ceturtdien aizvadīja BK Ventspils, kas Igaunijas – Latvijas basketbola līgas mačā savā laukumā uzņēma ceturtajā vietā esošo Igaunijas klubu Viimsi. Līgas vicelīderi ventspilnieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar 100:70, liecina turnīra rīkotāju informācija.

Ventspilnieki jau ar mača sākumu pamazām veidoja arvien lielāku pārsvaru, turklāt uzrādīja teicamu precizitāti tālmetienos, iemetot četrus no pirmajiem pieciem trejačiem. Pēc pirmā ceturkšņa mājinieki bija vadībā jau ar 26:16. Lai arī pēc tam viesi samazināja starpību līdz trim punktiem, kur liels nopelns bija bijušajam ventspilniekam Ronaldam Zaķim, tūlīt sekoja mājinieku atbilde, gūstot 10 punktus un atjaunojot solīdu pārsvaru 40:28.

Kuriozi, bet acīmredzot lielās vētras dēļ radās problēmas ar elektrību – puse zāles bija krēslā, tablo nestrādāja. Tomēr spēle tika turpināta, un puslaiku mājinieki noslēdza vadībā ar 49:35.

Pēc pārtraukuma viss atkal strādāja un mačs varēja turpināties pilnvērtīgi. Pakāpeniski pārsvars turpināja augt un pirms pēdējā ceturkšņa ventspilniekiem bija jau 23 punktu pārsvars, līdz ar to uzvaras liktenis bija izšķirts. Ventspils treneris Gints Fogelis varēja droši laist laukumā visus rezervistus.

Laukuma saimnieku rindās ražīgākais bija Linards Jaunzems, kurš sakrāja 27 punktus un astoņas bumbas zem groziem, bet Guntis Sīpoliņš maču noslēdza ar 21 punkta guvumu.

Ventspils klubam tā bija 10. uzvara līdzšinējās 11 spēlēs, kas dod pagaidām stabilu otro vietu. Līderi ar 14 uzvarām un vienu zaudējumu ir VEF Rīga, bet trešie seko Igaunijas čempioni Tallinas Kalev/Cramo ar 13 uzvarām un diviem zaudējumiem.

Autors: Kuramo.lv / Foto: BK Ventspils