Atpakaļ

“Bolt” ierobežos pārgalvīgus skrejriteņu braucējus un ieviesīs pārgalvīgas braukšanas rādītāju

Lai veicinātu pārgalvīgo skrejriteņu lietotāju ātrāku paradumu maiņu un drošu pārvietošanos, kopbraukšanas platforma “Bolt” ieviesis jaunu drošības funkciju – pārgalvīgas braukšanas rādītāju.

Kompānijā skaidro, ka turpmāk “Bolt” skrejriteņa lietotājam, kurš veicis vismaz piecus braucienus, mērīs pārgalvīgas braukšanas rādītāju.

Ja rādītājs būs negatīvs, lietotājs sākumā saņems paziņojumu lietotnē kopā ar izglītojošu informāciju par to, kādus ieradumus braucējam vajadzētu mainīt drošības uzlabošanai. Ja pēc iepazīšanās ar izglītojošajiem materiāliem turpmāko piecu braucienu laikā lietotāja braukšanas sniegums neuzlabosies, lietotājam samazinās maksimālo skrejriteņa braukšanas ātrumu līdz 15 kilometriem stundā, skaidro kompānijā.

Vienlaikus “Bolt” pārstāvji uzsver, ka, ja arī pēc šī ierobežojuma braucējs turpinās braukt pārgalvīgi, viņam uz vienu nedēļu ierobežos lietotāja piekļuvi “Bolt” skrejriteņiem. Pēc nedēļas lietotājam piekļuvi atjaunos, taču, turpinot braukt bezatbildīgi, ierobežojumus piemēros atkārtoti tādā pašā kārtībā.

Savukārt lietotāji, kuri savus braukšanas paradumus uzlabos, varēs braucienus turpināt bez ierobežojumiem.

“Bolt” skrejriteņu operāciju speciālists Latvijā Valts Marga skaidro, ka plašais skrejriteņa sensoru klāsts, tostarp, braukšana divatā uz viena skrejriteņa, strauja bremzēšana, izslīdēšana un sadursme, kā arī nepiemērota skrejriteņu novietošana vai novietošana aizlieguma zonās, sniedz iespēju izmērīt, analizēt un izvērtēt lietotāju uzvedību un rīcību brauciena laikā, kā arī noteikt bīstamas situācijas un drošības pārkāpumus,

“Līdz ar jaunā pārgalvīgas braukšanas rādītāja ieviešanu vēlamies paaugstināt nozares drošības standartus. Mēs ticam, ka šāda rādītāja ieviešana palīdzēs izglītot mūsu klientus un veicinās atbildīgu un drošu skrejriteņu lietošanas kultūru,” norāda Marga.

Kompānijā piebilst, ka, mērot skrejriteņa lietotāja pārgalvīgas braukšanas rādītāju, vērā ņemti arī nepareiza skrejriteņa novietošanas sensora dati, bet ne vienmēr neapdomīgi novietotais vai apgāztais skrejritenis ir radies pēdējā skrejriteņa lietotāja brauciena rezultātā.

Kā skaidro “Bolt”, skrejriteņus bieži nepareizi novieto garāmgājēji. Tāpēc, lai stiprinātu pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru un izglītotu sabiedrību, turpmāk, paceļot apgāzušos skrejriteni un novietojot to stāvus pozīcijā, skrejritenis pateiks “Paldies!”.

“Bolt Technology” ir mobilās lietotnes kompānija, kura ar “Bolt” zīmolu piedāvā kopbraukšanas pakalpojumus, elektrisko skrejriteņu, velosipēdu un automašīnu nomu, kā arī ēdiena un iepirkumu piegādi Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

“Bolt” 2013.gadā izveidoja Markuss Villigs, kuram pašlaik kompānijas kapitālā pieder 17,05%. 2021.gada 31.decembrī grupu veidoja 48 kompānijas, kuru māteskompānija “Bolt Technology” ir visu “Bolt” lietotņu intelektuālā īpašuma turētāja. Lielāko daļu izpētes un izstrādes darba saistībā ar intelektuālo īpašumu notiek Igaunijā.