Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Braukšanu pa grants ceļiem Kurzemē apgrūtina šķīdonis

Šīs nedēļas  intensīvo nokrišņu ietekmē pastiprinājies šķīdonis uz grants ceļiem Kurzemē un valsts dienvidu daļā, patlaban transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti 223 grants ceļu posmos.

Visvairāk posmu ar pagaidu masas ierobežojumiem šķīdoņa dēļ ir Kurzemē – 159, valsts centrālajā daļā, kā arī Latgalē. Karte ar posmiem, kur noteikti ierobežojumi, šeit. Šķīdoņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem būtiski pasliktinās, jo ceļa segas būs pārmitrinātas, zaudēs nestspēju. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Pēc meteorologu prognozēm, nedēļas nogalē un līdz nākamās nedēļas vidum nokrišņu būs maz, tomēr gaisa temperatūra naktīs valsts teritorijas lielākajā daļā būs zemāka 0°C, tāpēc grants ceļi, ko ziemā uztur ar piebrauktu sniega kārtu, īpaši rīta stundās var būt slideni.

Ceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, MK noteikumi paredz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu bīstamajos posmus. Tomēr, ņemot vērā pašvaldības lūgumus, LVC reģionālā nodaļa var dot uzdevumu VAS Latvijas autoceļu uzturētājs rīkojumus veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos. Vairāk par valsts ceļu uzturēšanu ziemā šeit.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.