Atpakaļ

Daudzviet Latgalē un valsts centrālajā daļā autoceļi sniegoti un apledo

Šorīt sniegs un apledojums daudzviet Latgalē un valsts centrālajā daļā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem,  informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi “.

Sniegotie ceļa posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 52 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Rīgas apvedceļa (A5), Daugavpils šosejas (A6) no Saulkalnes līdz Skrīveriem un no Nīcgales līdz Pāterniekiem, Jelgavas šosejas (A8), Liepājas šosejas (A9) no Rīgas līdz Anneniekiem, Ventspils šosejas (A10) no Rīgas līdz Tukumam, uz autoceļs Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12) no Stolbovkas līdz Terehovai, uz

autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Rušenicas līdz Medumiem, Daugavpils apvedceļa (A14), valsts reģionālā autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) no Tīnūžiem līdz Skrīveru pagriezienam.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Tukuma, Dobeles, Jelgavas, Ogres, Valmieras, Balvu, Ludzas, Preiļu, Daugavpils un Krāslavas apkārtnē.

Ļoti grūti izbraucami ir vietējās nozīmes grants ceļi Krāslavas apkārtnē. Šos ceļus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu. Ceļi tiek tīrīti, taču stiprā vēja un zemā puteņa laikā brauktuves ātri atkal kļūst sniegotas, veidojas aizputinājumi.

Saglabājas neseno nokrišņu un atkušņa laikā ieviestie masas ierobežojumi uz grants ceļiem pārsvarā Kurzemē un Zemgalē. Transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti 105 grants ceļu posmos.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.